Aktualności

REKOLEKCJE PAR DIECEZJALNYCH

 Rekolekcje w Brochowie

Od piątku 5-go do niedzieli 7-go października mieliśmy wielką radość przeżywania rekolekcji dla par diecezjalnych w Brochowie  w Puszczy Kampinoskiej. Rekolekcje prowadziła para krajowa Kasia i Paweł Maciejewscy wraz z moderatorem krajowym Domowego Kościoła Ks. Tomaszem Opalińskim. W tym czasie Bóg przemawiał do nas na wiele sposobów, swoim słowem i poprzez drugiego człowieka . Po raz kolejny uświadomiliśmy sobie, że żeby iść i owoc przynosić musimy być otwarci na działanie Ducha Świętego. Mocno wybrzmiało że Pan „ nie wybiera uzdolnionych, ale uzdalnia wybranych”  i to w każdej posłudze oraz że nie można być letnim, trzeba być gorącym a najbardziej że  „ radosnego dawcę miłuje Pan”. Czas tam spędzony, to dla nas wielki dar, dar spotkania ludzi pokornych , pełnych miłości i troski o nas członków Domowego Kościoła . Po raz kolejny utwierdziliśmy się w tym jak wielkim darem dla małżeństw jest charyzmat naszego Ruchu. Dziękujemy Panu Bogu za ten czas, za radość i pokój , który wlał w nasze serca, za ludzi których tam poznaliśmy.

Beata i Andrzej Werescy

 

Rekolekcje tematyczne z cyklu – Komunikacja w małżeństwie: „Miłość i przebaczenie”.

REKOLEKCYJNY HIT.

Nie jest tajemnicą, że spotkanie rekolekcyjne z Agnieszką i Jakubem Kołodziejami należą do najbardziej rozchwytywanych. Ich wiedza, doświadczenie, bezpośredni, prosty i niezwykle ciekawy sposób podawania wiedzy są powodem, dla którego każde spotkanie z nimi wydaje się być zbyt krótkie. Przed nami w listopadzie kolejne spotkanie z tą parą w ramach rekolekcji tematycznych. Gdyby jednak ktoś do tej pory ich nie znał poniżej kilka informacji.

         Agnieszka i Jakub Kołodziejowie – prowadzą czasopismo „Zbliżenia”. Małżeństwo od 25 lat, troje dzieci. Agnieszka – magister filologii polskiej redaktor, wydawca, . Jakub – doktor psychologii, psychoterapeuta, prowadzący psychoterapię indywidualną, grupową i małżeńską oraz szkolenia psychologiczne, właściciel Ośrodka Terapeutyczno-Szkoleniowego OTS w Lublinie. Od 2010 roku zajmują się popularyzacją wiedzy psychologicznej o małżeństwie. Prowadzą liczne warsztaty, wykłady, konferencje, rekolekcje dla małżeństw, zarówno w Polsce jak i za granicą, autorzy licznych artykuł popularnonaukowych z tematyki małżeńskiego życia. Są również autorami i wydawcami Małżeńskiej Gry, cieszącej się dużą popularnością wśród par, która uczy wzajemnej komunikacji. W 2015 roku przyznano im nagrodę Amicus Matrimoniorum na V Ogólnopolskim Kongresie Małżeństw za działalność mającą na celu chronienie godności małżeństwa.

 

fot. Agnieszka i Jakub Kołodziejowie.

 

ZAPRASZAMY DO SANDOMIERZA

          Rekolekcje odbędą się w Sandomierzu w dniach 23 do 25 listopada 2018r. w Diecezjalnym  Centrum Kultury, Edukacji i Formacji Chrześcijańskiej „Quo Vadis  Plac Św Wojciecha 4  ( za kościołem św. Józefa).

  • Rozpoczęcie rekolekcji w piątek 23 listopada 2018 r. o godz. 18.00,
  • Zakończenie rekolekcji w niedzielę 25 listopada 2018 r. o godz. ~14.00.

 

Prowadzący:

Ks. Konrad Fedorowski

Agnieszka i Jakub Kołodziejowie

 

 

Zgłoszenia:   Halina i Marian Indykowie (należy dopytać o szczegóły rezerwacji i zaliczkę)

                         tel.: 607 826 972

                         marianindyk@gmail.com

 

Serdecznie zapraszamy:

Moderator Diecezjalny:  ks. Dominik Żelazko

Para diecezjalna DK:  Beata i Andrzej Werescy

 

Pielgrzymka do Krościenka nad Dunajcem – zapraszamy.

DO KOLEBKI I DO GROBU.

          W encyklopedii wyczytamy, że Krościenko nad Dunajcem jest malowniczo położoną u podnóża Pienin, Gorców i Beskidu Sądeckiego w dolinie Dunajca i Krośnicy wsią o charakterze turystycznym. I jest to prawda, której nie sposób pominąć ponieważ jako oczywisty fakt pierwsze co nas w tym miejscu uderza to jego urok. 

          Dla oazowiczów to miejsce jest natomiast jak Rzym dla Kościoła. Krościenko jest dla nas i kolebką, z której wyrósł cały Ruch Oazowy, a teraz, gdy czas i wydarzenia zatoczyły koło również i miejscem wiecznego spoczynku kapłana od którego wszystko się zaczęło – Sługi Bożego Franciszka Blachnickiego. 

          Z pragnienia wielu serc powstała idea, która się materializuje, zorganizowania pielgrzymki o charakterze diecezjalnym – właśnie do Krościenka nad Dunajcem. Pielgrzymowanie jest trudem podróżowania do ważnych i świętych miejsc. Ów trud jest istotą wydarzenia, bo trzeba wcześnie wstać, trzeba oddać czas, trzeba znieść większe czy mniejsze niewygody. Również trud organizacyjny. Jednak ufamy, że kto może, kto poczuje Ducha, kto usłyszy wezwanie, w kim wzbudzi się tęsknota – da radę.

          Do wzięcia udziału zapraszają

          Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki*

          Para Diecezjalna Beata i Andrzej Werescy

          Moderator Diecezjany Domowego Kościoła ks. Dominik Żelazko

          

         * „Zawsze skoro tylko macie taką sposobność, pragnienie, życzenie przybywajcie do Krościenka do Chrystusa Sługi i Maryi Matki”

ks. Franciszek Blachnicki

Solidarni z rodziną – zaproszenie

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Sandomierskiej wraz z Regionem Ziemia Sandomierska NSZZ „Solidarność” zapraszają na konferencje Solidarni z rodziną zatytułowaną Wychowanie patriotyczne w rodzinie i szkole pod patronatem Biskupa Sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza. Konferencja odbędzie się 29 września (sobota) w Domu Katolickim w Sandomierzu o godzinie 10.00. Szczegóły na plakacie.

CZAS NA PODSUMOWANIA I ZMIANY – Częstochowa 2018

Podsumowanie roku pracy Domowego Kościoła i przekazanie posług par diecezjalnych w Częstochowie.

 

Kochani !

Od piątku 7-go do niedzieli 9-go września w Częstochowie u stóp Pani Jasnogórskiej uczestniczyliśmy w corocznym podsumowaniu pracy Domowego Kościoła . Wraz z ks. biskupem Krzysztofem Włodarczykiem , moderatorem generalnym Ruchu Światło –Życie ks. Markiem Sędkiem , moderatorem   krajowym Domowego Kościoła ks. Tomaszem Opalińskim ,  Kasią i Pawłem Maciejewskimi  parą krajową DK , kręgiem centralnym , parami i księżmi moderatorami diecezjalnymi  modliliśmy się o siłę i dary Ducha dla naszych rodzin , aby jak wskazywał w  sobotniej homilii Abp Wacław  Depo  , każda polska rodzina stawała się nowym domowym kościołem .

Podczas konferencji zastanawialiśmy się nad naszą odpowiedzialnością i czekającymi nas zadaniami . Mocno zostało podkreślone , że Domowy Kościół rozwija się ( około 300 nowych kręgów w Polsce i za granicami  w ciągu roku) , ale czy za wzrostem ilości kręgów idzie też wzrost wyjazdów na rekolekcje . Bo przecież rekolekcje to światło , które nam pokazuje drogę i cel pracy w ciągu roku formacyjnego . Rozważaliśmy też fragmenty adhortacji apostolskiej  „ Gaudete et Exsultate  o powołaniu do świętości w świecie współczesnym”.  Myślimy ,że  poważne  podejście do pracy nad sobą  i naszymi małżeństwami w oparciu o tą adhortację i List Kręgu Centralnego  „ Świętość w codzienności” będzie owocowało odnową naszych małżeństw i rodzin . Niedzielna  homilia Bp.  Krzysztofa Włodarczyka nas osobiście bardzo umocniła w przekonaniu  , że Domowy Kościół jest ogromnym darem Pana Boga dla nas i każdego małżeństwa podejmującego formację w naszej wspólnocie .

Za wszelkie łaski otrzymane w tej wspólnocie , za każde małżeństwo , za posługę kapłanów , za dar moderatora diecezjalnego w osobie ks. Dominika dziękowaliśmy Panu Bogu przez pośrednictwo  Naszej Najukochańszej Mateczki – Pani  Jasnogórskiej . Jej też zawierzyliśmy wszystkich i wszystko cz przed nami , całą naszą posługę i posługę każdego z Was . Na zakończenie niedzielnej  Eucharystii  Halina i Marian Indykowie  przekazali posługę Pary Diecezjalnej Domowego Kościoła Diecezji Sandomierskiej na nasze ręce , czego symbolem była świeca , a dopełnieniem błogosławieństwo udzielone przez  ks. biskupa Włodarczyka. Prosimy Was wszystkich o ogarnięcie modlitwą naszej posługi i wszystkich dzieł podejmowanych przez Domowy Kościół .

 

Beata i Andrzej Werescy                                                                                                                                   

Para  Diecezjalna

 

GALERIA