ŻYCZENIE WIELKANOCNE ANNO DOMINI 2021

ODPIS 1% PODATKU NA OŚRODEK W UHERCACH – JAK TO ZROCIĆ?

Ośrodek rekolekcyjny DK w Uhercach Mineralnych pięknieje i „nowocześnieje” nam z roku na rok. Jest to staranie i troska wielu osób, które poświęcają temu swój czas, umiejętności i niejednokrotnie zasoby materialne. My również możemy wesprzeć materialnie nasz Ośrodek przeznaczając na jego dalszy rozwój odpis 1% podatku przy dokonywaniu rozliczenia rocznego PIT.

Osoby rozliczające się na podstawie PIT 36 lub PIT 37 – czyli zdecydowania większość z nas, mogą dokonywać wskazania dokąd trafi 1% z zapłaconych podatków. Aby tak się stało musimy w rozliczeniu rocznym przekazywanym do Urzędu Skarbowego w odpowiedznich rubrykach poprawnie wskazać dwa elementy:

PIT 36

Pozycja 415 – Nr KRS – 0000071891

Pozycja 417 – Cel szczegółowy – Domowy Kościół Ośrodek w Sandomierzu

PIT 37

Pozycja 123 – Nr KRS – 0000071891

Pozycja 125 – Cel szczegółowyDomowy Kościół Ośrodek w Sandomierzu

UWAGA, dopiero poprawne wpisanie tych dwóch elementów /koniecznie wpisujemy cel szczegółowy/ gwarantuje, że przekazane środki rzeczywiście zasilą budżet Ośrodka. przekazanymi przez nas pieniędzmi. Dołóżmy więc szczególnej staranności podczas dokonywania rozliczeń.

Rekolekcje wakacyjne DK 2021 Diecezja Sandomierska

DROGA WSPÓLNOTO

Może niektórzy niektórzy z Was będą zdziwieni, że pomimo pandemii szykujemy się do rekolekcji. Inni może się ucieszą, że po roku posuchy coś się w tym temacie rusza. Pewne jest to, że na ten moment nikt nie wie jak będzie. Szykujemy się z wiarą i nadzieją na sytuację, że się odbędą. Są pary gotowe poprowadzić rekolekcje, moderatorzy duchowi też się znajdą. Ośrodek będzie do wakacji (w co wierzymy) cały wyremontowany, a zostały do zrobienia tak na dobrą sprawę tylko i aż łazienki. Jesteśmy wszyscy dorośli i liczymy się z sytuacją, że do ostatniej chwili może nie być wiadomo czy i na jakich zasadach nasze plany się powiodą. Zatem lepiej być przygotowanym niż nieprzygotowanym. Zrezygnować z takiego przedsięwzięcia organizacyjnego jest o wiele łatwiej niż je przygotować.

Cały ruch oazowy ma w intencji modlitewnej sprawę rekolekcji. Nie chodzi tu bowiem wyłącznie o naszą diecezję. Wszyscy mają ten sam problem i taki sam dylemat. Miejmy ją i my (intencję naturalnie).

A tak planowalibyśmy to w tym roku przeprowadzić:

TERMIN I

02.07 – 18.07 2021 OR II°  Uherce Mineralne  koło Soliny

para prowadząca: Wiesława I Mirosław Bąkowie

Księża Moderatorzy –  Ks. Dominik Żelazko i Ks. Krzysztof Dzierżak

zapisy – Wiesia Bąk  (604 516 810  wimbak@interia.pl)

TERMIN II

20.07 – 5.08 2021 OR I°   Uherce Mineralne   koło Soliny

para prowadząca: Maria i Bogusław Lechocińscy

Księża Moderatorzy –  Ks. Łukasz Szewczyk i Ks. Paweł Lasek

zapisy – Bogdan Lechociński  (720 101 847  lech22b@gmail.com)

TERMIN III

06.08 – 22.08 2021 OR I°   Uherce Mineralne  koło Soliny

para prowadząca: Ewa i Tadeusz Klimkowie

Ksiądz Moderator –  /w trakcie ustaleń/

zapisy – Darek Pawęzka (604 546 914   darekianna@wp.pl)

ORAR II STOPIEŃ

24.08 – 29.08  2021  ORAR II° Uherce Mineralne  koło Soliny

para prowadząca: Halina i Marian  Indykowie

Ksiądz Moderator – Konrad Fedorowski

zapisy – Marian Indyk (518 401 598  marian.indyk@gmail.com)

KOSZTY REKOLEKCJI 15 DNIOWYCH

Cena dla naszej diecezji –1000 zł dla osoby dorosłej. Cena dla osoby dorosłej spoza diecezji 1100 zł.

Dzieci do 2 lat bezpłatnie.

Dzieci od 2 do 12 lat włącznie –  550 zł. Dzieci osób spoza diecezji w wieku 2 do 12 lat włącznie – 600 zł.

Dzieci powyżej 12 roku życia jak osoba dorosła z diecezji lub spoza diecezji.

Czwarte i kolejne dzieci po rozeznaniu sytuacji finansowej rodziny mogą być bezpłatnie.

KOSZT ORAR II STOPNIA

Cena dla naszej diecezji – 500 zł dla osoby dorosłej. Cena dla osoby dorosłej spoza diecezji –  600 zł.

Dzieci do 2 lat bezpłatnie.

Dzieci od 2 do 12 lat włącznie – 300 zł. Dzieci  osób spoza diecezji w wieku 2 do 12 lat włącznie – 350 zł.

Dzieci powyżej 12 roku życia jak osoba dorosła z diecezji lub spoza diecezji.

Życzenia Świąteczne

Przedświąteczna akcja wsparcia potrzebujących Caritas Diecezji Sandomierskiej

GWIAZDKA DLA POTRZEBUJĄCEGO

PODZIEL SIĘ CIEPŁEM NA ŚWIĘTA

Pod takimi auspicjami trwa jeszcze do 23 grudnia wsparcia osób i rodzin potrzebujących w najpotrzebniejsze zimowe produkty odzieżowe. Zbierane są nowe kołdry, koce, poduszki, czapki, szaliki, rękawiczki skarpety. Generalnie wszystko co ociepla zimą i jest w szerokim rozumieniu odzieżą.

Jak czytamy na diecezjalnej stronie Caritas: osoby pragnące dołączyć się do akcji, proszone są o zakup nowych rzeczy takich jak kołdry, poduszki, koce, pościel, czapki, rękawiczki, skarpetki. Dary te można złożyć w siedzibie Caritas w Sandomierzu, przy ulicy Opatowskiej 10, w dniach od 16 do 23 grudnia.

Klikając w ikonkę Caritasu zostaniesz przeniesiony do strony z akcją. Zachęcamy do organizowania wsparcia, do podzielenia się ciepłem serca w postaci ciepłej galanterii zimowej.