Diecezjalny Opłatek w Gorzycach – relacja

Świątecznie z Domowym Kościołem (11)

Wielkie święto rodzin w tym roku miało miejsce w Gorzycach. 3 Stycznia członkowie Domowego Kościoła, spotkali się by wspólnie pomodlić się, pośpiewać kolęd i złożyć sobie życzenia. Jak zaznacza ks. Grzegorz Rożek: – Dla rodzin Domowego Kościoła świętowanie opłatka diecezjalnego jest szczególnym przeżyciem. Rozważanie Ewangelii o narodzinach Chrystusa, łamanie opłatkiem, składanie życzeń, to rytuał rodzinny bliski wszystkim, którym patronuje Święta Rodzina Jezusa, Maryi i Józefa, podkreśla moderator diecezjalny Domowego Kościoła.
Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św., której przewodniczył ks. Edward Zieliński wraz z moderatorami z poszczególnych parafii gdzie działają Kręgi Domowego Kościoła. W homilii o. Piotr Graduszewski OSST odwołując się do Ewangelii porównał rodzinę do ogrodu z którego zbieramy plon. Podkreślał fakt, że gdy zasiejemy wartości, to zbierzemy wartości. Kaznodzieja sięgnął również do drzewa genealogicznego Jezusa w którym zauważył cztery kobiety – poganki, pokazując za papieżem Benedyktem XVI, że Słowo przyszło do swoich i właśnie wśród swoich jest nie tylko Izrael, ale też Kościół czyli każdy z nas.
Na drugą część spotkania wszyscy zostali zaproszeni do domu parafialnego. Po tradycyjnej modlitwie świątecznej i śpiewie kolęd, życzeniom i łamaniu się opłatkiem nie było końca. Oczywiście nie zabrakło świątecznego poczęstunku. Odpowiedzialni za wspólnotę przekazali również informacje o bieżących sprawach i planach na przyszłość. Zwieńczeniem świętowania był koncert świąteczny w Tarnobrzegu, gdzie udało się wielu małżonków z dziećmi.
Jak zaznaczają Halina i Marian Indyk: – Pan Jezus na ziemię przyszedł w rodzinie, aby przemienić świat w jedną kochającą się rodzinę. Wzrastać do świętości w rodzinie i poprzez rodzinę daje szansę formacja w Domowym Kościele. Wdzięczni za każde dobro, które zaowocowało w rodzinie, za posługujących kapłanów – moderatorów, za tyłu wspaniałych ludzi zaangażowanych w Ruch Światło-Życie, zawierzamy to co przed nami. Zapraszamy małżeństwa, które chciałyby zbliżyć się do Boga, a przez to równocześnie i do siebie, do wstąpienia na drogę formacji. Zapraszamy również do uczestnictwa w rekolekcjach formacyjnych. Szczegółowe informacje na naszej stronie, informuje para diecezjalna.

Ks. Adam Stachowicz

 

Galeria zdjęć

 

Tags: No tags

Comments are closed.