REJON TARNOBRZEG
W niedzielę, 12 marca w kościele pw. Nawrócenia św. Pawła w Sandomierzu miało miejsce spotkanie członków Domowego Kościoła z rejonu tarnobrzeskiego. Spotkanie odbyło się w ramach Wielkopostnego Dnia Wspólnoty DK i rozpoczęło się Mszą świętą pod przewodnictwem ks. Tomasza Kotulskiego, z udziałem ojca Piotra Czerwonki, moderatora rejonowego DK. W homilii ksiądz Tomasz podkreślił wagę i znaczenie małżeństw skupionych w tej wspólnocie. Po zakończeniu Eucharystii uczestnicy wzięli udział w modlitwie, przeplatanej śpiewem ku czci Miłosierdzia Bożego.
W ramach Namiotu Spotkania uczestnicy rozważali fragment Ewangelii przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Kolejne punkty programu RDW miały miejsce w salkach parafialnych. Pierwszym z nich była konferencja, wygłoszona przez księdza Piotra Wilka z parafii św. Barbary
w Tarnobrzegu. Konferencja podejmująca temat świadczenia miłosierdzia we wspólnocie wysłuchana była przez wszystkich uczestników z wielką uwagą i podsumowana brawami. Ksiądz Piotr poruszył wiele ważnych kwestii życia małżeńskiego i roli miłosiernej postawy we wzajemnych relacjach. Kolejny punkt programu – praca w grupach – zjednoczyła wszystkich na rozważaniu fragmentów biblijnych i dzieleniu się własną refleksją
i przykładami z życia. Zwieńczeniem niedzielnego spotkania była agapa.
A.S.
REJON STALOWA WOLA I i II
Niedziela 12 marca dla wspólnot kręgów Domowego Kościoła rejonów I i II Stalowa Wola była czasem radosnego świętowania w ramach dnia wspólnoty. Gościny udzieliła nam parafia pod wezwaniem Świętej Trójcy ojców Michalitów. Dzień wspólnoty zgromadził wszystkie grupy formujące się w ruchu Światło-Życie, bo oprócz kręgów Domowego Kościoła w dniu wspólnoty uczestniczyły również Dzieci Boże i Oaza Młodzieżowa – co cieszy i było szczególne widoczne zwłaszcza podczas celebracji mszy świętej.
Rejonowy dzień wspólnoty rozpoczęliśmy o 10:30 uczestnictwem we mszy świętej sprawowanej z ludem. Godzina rozpoczęcia naszego spotkania nie była przypadkowa. Uczestniczyliśmy bowiem również w obrzędzie udzielenia sakramentu chrztu świętego dziecku jednej z par, które właśnie zdecydowały wejść na drogę formacji w nowopowstającym kręgu przy tej parafii, co było pięknym i jakże wymownym akcentem.
Po eucharystii kontynuowaliśmy przebieg dnia wspólnoty w położonej w dolnej partii świątyni – wygodnej i przestronnej, a przede wszystkim ciepłej – tzw. sali teatralnej. Było zawiązanie wspólnoty, radosne przedstawianie się. Zamiast klasycznie głoszonej konferencji, co było pewnym zaskoczeniem, to zostało bardzo ciepło przyjęte przez uczestników, wysłuchaliśmy – a w zasadzie – oglądnęliśmy i wysłuchali, konferencji wygłoszonej w cyklu „Pewność wiary” na temat: „Doświadczenia przebaczenia”, wygłoszonej przez samego ks. Franciszka Blachnickiego. Pomysł ów bezpośrednio korespondował z obchodzoną rocznicą śmierci założyciela Ruchu i idealnie tematem wpasował się w sugerowaną w materiałach tematykę spotkania.
Pomiędzy spotkaniem w grupach, a godziną świadectwa, co doskonale się sprawdziło, urządzono skromną AGAPE. Jak pokazuje doświadczenie, takie umiejscowienie tradycyjnego poczęstunku w trakcie przebiegu dnia wspólnoty, daje szansę i możliwość bliższego poprzebywania ze sobą, odświeżenia znajomości, porozmawiania, zbliżenia się. Nie jest to koniec, a pełen radości antrakt, po którym następuje spotkanie w grupach, równie owocne i dynamiczne – co jednoznacznie potwierdzali uczestnicy.
Ten dzień wspólnoty zakończyły świadectwa, czyli ofiarowywany sobie nawzajem potencjał duchowy doświadczenia drugiego człowieka.
Organizatorzy dnia wspólnoty chcieli w tym miejscu podziękować przede wszystkim tym, którzy znaleźli w sobie ochotę i wygospodarowali nieco czasu przychodząc, diakonii muzycznej i opiekuńczej, które zadbały o śpiew i naszych najmłodszych, diakonii liturgicznej, która zapewniła piękną i pełną oprawę liturgiczną mszy św. Osobne podziękowania należą się ks. Mieczysławowi Kuclowi, proboszczowi parafii i moderatorowi rejonowemu oraz ks. Kazimierzowi Szydło, moderatorowi oazy Dzieci Bożych i młodzieżowej, za ogromne wsparcie i obecność.
Szczęść Boże.
aaom.
[pexyoutube pex_attr_src=”https://youtu.be/kWk_lg_A9_k” pex_attr_width=”500″][/pexyoutube]