Małżeństwa gotowe do posługi animatorskiej w Domowym Kościele

W gościnnym Diecezjalnym Ośrodku Formacyjnym „ Quo Vadis” w Sandomierzu, w dniach od 28 do 31 stycznia, na Oazie Rekolekcyjnej Animatorów Rodzin II stopnia,  małżeństwa z naszej diecezji i z Polski zgłębiały istotę posługi animatorskiej. Radością naszą był fakt , że w większości były to młode małżeństwa z troską  i zaangażowaniem uczestniczące w rekolekcjach, a w przerwach zajmujące się 21 osobową gromadką swoich pociech. Oprócz formacyjnych spotkań bardzo głębokim przeżyciem były małżeńskie adoracje Najświętszego Sakramentu .W programie był też czas na odpoczynek. W czasie wolnym przeznaczonym dla rodziny, przy pięknej słonecznej pogodzie zachwycaliśmy się urokliwym Sandomierzem ze „słynnym szlakiem Ojca Mateusza”.

Rekolekcje pozwoliły odkryć, jak ważna jest własna formacja,  troska o duchowość własnej rodziny i rodzin w kręgu  powierzonych w ramach posługi animatorskiej.

Parą prowadzącą byli Halinka i Stasiu Pikulowie, którzy treści głoszonych konferencji potwierdzali własnym świadectwem . Księdzem moderatorem był ks. Edward Zieliński który ujął wszystkich wielkim zaangażowaniem i pokorą. Dużą gromadką małych dzieci zajmowała się diakonia wychowawcza zorganizowana przez nieocenioną Marysię Rzeszut. Posługę diakoni muzycznej z wielkim zaangażowaniem i fachowością pełnili Danusia i Jurek Łatkowie.

Organizatorzy rekolekcji:
Halina i Marian Indykowie

 

Tags: No tags

Comments are closed.