Opłatek Diecezjalny 2014 – Stalowa Wola

Opłatek diecezjalny w Stalowej Woli

 

W Święto Świętej Rodziny, 28 grudnia, małżeństwa i rodziny zrzeszone w Domowym Kościele, wraz ze swoimi moderatorami, spotkały się w parafii Trójcy Świętej w Stalowej Woli na opłatku diecezjalnym. O godz. 14.00 miała miejsce Eucharystia, której przewodniczył biskup ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz. Biskup podczas homilii wskazał na trzy główne zadania, jakie stoją przed Domowym Kościołem. Pierwsze to włączenie się w przygotowanie narzeczonych do małżeństwa, drugie to pomoc małżeństwom w kryzysie, trzecie to troska o tych, którzy rozeszli się.

     Po Mszy świętej w dolnym kościele odbyła się dalsza część spotkania opłatkowego. Na początku, jeszcze z udziałem biskupa, miały miejsce życzenia. Następnie zespół taneczny „Lesiaki” z Raniżowa przedstawił Jasełka, w których była mowa o tym, że we wszystkich naszych życiowych problemach jedyną nadzieją jest Jezus Chrystus. On nas nigdy nie opuści.

     Po Jasełkach był czas na wspólne rodzinne wielbienie Boga przez śpiew i taniec oraz wspólną rodzinną zabawę, którą kierował wodzirej Adrian Pieniążek z „Trio z Rio” (też należący do Domowego Kościoła) wraz z Marysią Kargulewicz.

     Na koniec wraz z zespołem muzycznym pana Sebastiana Lesiczki z Sokołowa wszyscy wspólnie kolędowali. Opłatek zakończył się ok. godz. 20.00. W spotkaniu uczestniczyło ok 200 osób.

Jadwiga Zynwala

[pexcirclecta pex_attr_small_title=”Galeria” pex_attr_title=”Zdjęcia z Opłatka Diecezjalnego 2014 w Stalowej Woli” pex_attr_button_text=”Przejdź do galerii” pex_attr_button_link=”http://dk-sandomierz.pl/oplatek-diecezjalny-2014-stalowa-wola-2/2535″][/pexcirclecta]
Tags: No tags

Comments are closed.