„ Pracowita” niedziela w Domowym Kościele.

 

W dniu 19.02.2017r. obradował już po raz trzeci w tym roku formacyjnym, Krąg Diecezjalny Domowego Kościoła. Tym razem w Parafii Trójcy Przenajświętszej w Samborcu. W spotkaniu uczestniczyli : Moderator Diecezjalny Ruchu Światło-Życie ks. Krzysztof Kwiatkowski i siostra Halina Oraniec, Moderator Diecezjalny Domowego Kościoła ks. Grzegorz Rożek, Moderator Rejonu Staszów ks. proboszcz Edward Zieliński oraz para diecezjalna i pary rejonowe Domowego Kościoła. Gościem szczególnym był Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin ks. Tomasz Cuber, który w swoim wystąpieniu zaprosił małżeństwa z Domowego Kościoła do współpracy z Katolickim Centrum Pomocy Rodzinie, w prowadzeniu Dni Małżeńskich.
Czas Kręgu Diecezjalnego to czas podsumowania dotychczasowej pracy, przekazania informacji ze Spotkania Krajowego DK w Łagiewnikach, ustalenia działań na przyszłość, ze szczególnym uwzględnieniem realizacji zaplanowanych rekolekcji , remontu Ośrodka w Uhercach i przygotowania go do wakacyjnych oaz.
Z uwagi na zbliżającą się 30-stą rocznicę śmierci założyciela Ruchu, ks. Franciszka Blachnickiego , zaplanowano też czas na Eucharystię, sprawowaną przez ks. Tomasza Cubera, ks. Grzegorza Rożka, ks. Edwarda Zielińskiego. Podczas parafialnej Mszy Św. modliliśmy się o cud, za wstawiennictwem Sługi Bożego i o Jego rychłą beatyfikację. Ubogaceniem była piękna oprawa mszy przez pary z Kręgu Diecezjalnego.

 

W tą niedzielę odbyła się też Niedziela świadectw w Parafii Św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim i w Parafii św. Józefa w Nisku, zorganizowana przez Rejon Stalowa Wola II DK. W homiliach głoszonych na wszystkich Mszach przez ks. Waldemara Olecha w Janowie i ks. Adama Lechwara w Nisku oraz w świadectwach małżeństw z Domowego Kościoła wybrzmiała rola Domowego Kościoła w formacji małżeństw, zachęta do żywej wiary na co dzień.
Domowy Kościół zwraca szczególną uwagę na duchowość małżeńską, czyli dążenie do świętości w jedności ze współmałżonkiem. Chce pomóc małżonkom trwającym w związku sakramentalnym w budowaniu między nimi prawdziwej jedności małżeńskiej, która jednocześnie stwarza najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim./ZASADY DOMOWEGO KOŚCIOŁA, pkt.10/.

 

 

Tags: No tags

Comments are closed.