Znakiem jedności Ruchu była obecność: Kapłanów, młodzieży z parafii: św. Michała, św. Kazimierza, Chrystusa Nauczyciela, św. Stanisława, Miłosierdzia Bożego oraz Rodzin z Domowego Kościoła z parafii: św. Michała, św. Stanisława BM, Miłosierdzia Bożego, św. Jadwigi, św. Mikołaja, Piotra i Pawła w Waśniowie.
Temat przewodni tego dnia brzmiał „Narodzić się na nowo przez Słowo Boże”. Konferencję dotyczącą Słowa Bożego wygłosił ks. Piotr Gaj moderator oazy młodzieżowej i Doradca Duchowy kręgu Domowego Kościoła w parafii Miłosierdzia Bożego. Bardzo ciepło i ogromną wiarą poruszył w niej kwestię osobistej modlitwy Pismem Świętym. Na przykładzie między innymi św. Augustyna wskazał, iż nie ma szczęścia po za Bogiem. Mówił, że niespokojne jest serce człowieka dopóki nie spocznie w Bogu i tu ponownie wskazał na Słowo Boga.
W czasie spotkań w grupach rozważaliśmy historię Nikodema. Najważniejszym wnioskiem, który z niej wyciągnęliśmy było to, że każdy z nas musi cały czas się nawracać i starać się żyć Chrystusem na co dzień, tak, by swoją postawą pokazywać Go innym.
Eucharystii którą koncelebrowali: Ks. Stanisław Jaskuła SCJ proboszcz Parafii św. Stanisława BM, ks. Piotr Gaj, ks. Marek Tkacz z parafii św. Michała przewodniczył ks. Grzegorz Rożek – moderator diecezjalny Domowego Kościoła, który jest rodzinną gałęzią Ruchu Światło- Życie.
W kazaniu ks. Stanisław wskazał na grzech jako przeszkodę w poznawaniu Boga w Piśmie Świętym oraz zaprosił do tego, aby Słowo Boże czynić źródłem przemiany serc, małżeństw, rodzin, społeczeństwa. W czasie Eucharystii rodziny dziękowały Bogu i ks. Stanisławowi za zakończoną posługę moderatora Rejonowego w Domowym Kościele.
Później, całą wspólnotą spotkaliśmy się na agapie, by przy herbatce zaświadczyć jak Słowo Boże działa w nas oraz by pośpiewać, porozmawiać i nacieszyć swoją obecnością. Młodzież z parafii św. Stanisława i Miłosierdzia Bożego profesjonalne ubogaciła nas dzień muzyką i śpiewem.
Dzień Wspólnoty zakończyliśmy wspólną modlitwa Aktem Konstytutywnym naszego Ruchu. Bogu dziękujemy za to doświadczenie wiary które sprawia ,że nie możemy nie mówić o wielkich rzeczach których dokonał w nas Bóg poprzez pośrednictwo Niepokalanej. To dla nas drogocenne przygotowanie do: bardziej owocnego przeżywania Adwentowego zamyślenia nad osobistą wiarą w Syna Bożego oraz do podejmowania dzieła nowej ewangelizacji.
W ten sposób wpisujemy się w wołanie Ojca Św. Franciszka z najnowszej Encykliki Lumen Fidei : „37.T en, kto się otworzył na miłość Boga, usłyszał Jego głos i otrzymał Jego światło, nie może zatrzymać tego daru dla siebie. Skoro wiara jest słuchaniem i widzeniem, to przekazywana jest również jako słowo i jako światło. …….Wiara przekazywana jest, można powiedzieć, od osoby do osoby, podobnie jak płomień zapala się od innego płomienia. Chrześcijanie w swym ubóstwie sieją tak urodzajne ziarno, że staje się ono wielkim drzewem, zdolnym napełnić świat owocami.”
Z wiarą w sercu mówimy: Niechaj będzie uwielbiony Jezus i Niepokalana.