Uroczystość wprowadzenia w Ruch małżeństw z nowych kręgów.

 

 W piątek 15 września 2017 roku, dzień liturgicznego wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, w parafii pw. Zwiastowania Pańskiego
w Stalowej Woli przy klasztorze Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, miała miejsce msza święta podczas której, w uroczysty sposób wspólnota rejonu Stalowa Wola I, powitała nowych członków Ruchu. Po zakończonym okresie pilotażu 11 par małżeńskich formujących się w dwóch kręgach działających właśnie przy „kapucynach” wypowiedziało formułę: pragniemy włączyć się do Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie i formować się według jego zasad. 
Dla naszego rejonu było to ważne i wyczekiwane wydarzenie. Radość z każdej pary włączającej się we wspólnotę i formację wybrzmiała gromkimi brawami i radosnym śpiewem po zakończonym obrzędzie. Każda z par jako widoczny znak jedności w Chrystusie, który jest światłem dającym życie przyjęła zapaloną świecę. Świece te własnoręcznie przygotowała młodzież z Oazy młodzieżowej działającej przy parafii Trójcy Przenajświętszej  w Stalowej Woli, której przedstawiciele wraz z posługującym w konfesjonale ich moderatorem ks. Kazimierzem Szydło byli obecni na mszy.
Sprawowaną mszę, której oprawę liturgiczną w całości przygotowali sami wprowadzani w Ruch małżonkowie, celebrowało pięciu kapłanów:
o. Paweł Smoła, który przewodniczył celebrze, o. Jerzy Sylwestrzak, który wygłosił słowo, o. Robert Kozłowski oraz ks. Krzysztof Kwiatkowski, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie i ks. Mieczysław Kucel moderator rejonu. Moderatorzy przyjęli deklarację formacji od par włączających się w Ruch i przekazali każdemu małżeństwu świecę. Była z nami również para diecezjalna Halina i Marian Indykowie, którzy mieli na zorganizowanej po mszy skromnej Agapie możliwość poznać, rozradować się i chwilę porozmawiać z każdą z nowych par.
Uroczystość miała również na celu integrację wspólnoty. Wspólna modlitwa, przebywanie daje możliwość poznania się, zbliżenia, porozmawiania – czyli radowania pięknem jakie każdy z nas w sobie ma. Dla nas wszystkich była to kolejna okazja do przypomnienia sobie tego, że jesteśmy wspólnotą bogactwa doświadczenia osób kroczących w małżeństwie za Chrystusem, naszym Panem i Zbawcą.  
         My ze swej strony chcemy podziękować za obecność każdej i każdego z was, za każdą nawet najdrobniejszą posługę i pomoc. Chcemy szczególnie podziękować każdej parze, która włączyła się w Ruch. Jesteście ubogaceniem, świeżością i radością. Już jesteście dla nas świadectwem, już w jakiś sposób pokazaliście nam Jezusa, który działa we wszystkich. 

 

Aneta i Andrzej Moskalowie.

GALERIA ZDJĘĆ

Tags: No tags

Comments are closed.