plakat Mini

WAKACYJNY DZIEŃ WSPÓLNOTY – ROZPOCZĘCIE ROKU PRACY FORMACYJNEJ.

 

PRAWDA – KRZYŻ – WYZWOLENIE

Droga wspólnoto Domowego Kościoła.

Po trudnym okresie obostrzeń i zakazów pojawia się możliwość spotkania, co w kontekście bardzo długiego czasu bez wspólnego przebywania jest wydarzeniem radosnym i przez wielu z nas oczekiwanym. To niebywała okazja ku temu żeby poprzebywać razem, uradować się wspólną obecnością, w gronie wiernej wspólnoty powierzyć Bogu swoje intencje i objąć modlitwą intencje Ruchu.

Chcąc w jednym zdaniu streścić temat roku pewnie należałoby je skonstruować tak: prawda krzyża niesie wyzwolenie. Prawda krzyża jest centrum, istotą i sednem naszej wiary, która choć mówi o jego tragedii, koncentruje się jednak na zmartwychwstaniu Jezusa. Krzyż jest początkiem wyzwolenia od śmierci i grzechu. To przypomnienie o radosnej, ba chwalebnej perspektywie wymiaru ludzkiego życia. Prawdę tę będziemy na wielu płaszczyznach i wymiarach zgłębiać w tym roku. 

Zapraszamy wszystkich do cudownego sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach. Przypominamy o ceremonii wręczenia świec parom animatorskim, których obecność jest w tym celu niezbędna. I mówimy do zobaczenia w Sulisławicach.

Tags: No tags

Comments are closed.