Zaproszenie do akcji zbiórki podpisów pod projektem #Zatrzymaj aborcję.

 

Zaproszenie do akcji zbiórki podpisów pod projektem #Zatrzymaj aborcję.

31 sierpnia 2017 Marszałek Sejmu zarejestrował Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Zatrzymaj aborcję. Tym samym dał zielone światło do zbiórki podpisów pod projektem ustawy, która wyeliminuje z polskiego prawa tzw. przesłankę eugeniczną do dokonania aborcji, czyli prawo do zabijania dzieci nienarodzonych, co do których istnieje podejrzenie (podkreślenie moje) choroby lub niepełnosprawności. To nieludzkie prawo przyczyniło się do zabicia w polskich szpitalach w 2016 1042 dzieci na 1098 wszystkich dokonanych aborcji. Te dzieci zostały zabite często w piątym, szóstym miesiącu ciąży, w wielu przypadkach przeżyły „zabieg” i pozostawione same sobie konały kilka godzin a w jednym przypadku we Wrocławiu nawet dni.

Nie można się zgodzić na dalsze trwanie tego okrutnego procederu. Dlatego serdecznie zapraszamy do włączenia się do akcji zbierania podpisów popierających projekt #Zatrzymaj aborcję.

W odróżnieniu od inicjatyw ubiegłorocznych, projekt ten został jednoznacznie poparty przez polskich biskupów, wszystkie ruchy pro-life, media katolickie, wspólnoty i ruchy kościelne. Także Para Krajowa DK zachęca do włączenia się do akcji zbierania podpisów.

Otrzymaliśmy już zgodę ks. Biskupa Krzysztofa i Jego błogosławieństwo na prowadzenie zbiórki podpisów w naszej diecezji.

Stąd  gorący apel do wszystkich par Domowego Kościoła: wejdźcie w kontakt ze swoim ks. Proboszczem i zorganizujcie akcję zbiórki na terenie swojej parafii w jedną lub dwie niedziele, najlepiej jeszcze we wrześniu lub na początku października. Wspomóżcie także parafie sąsiadujące, w których może nie ma nikogo, kto mógłby taką akcję zbiórki zorganizować.

Trzeba zebrać tych podpisów dużo, najlepiej milion, aby przekonać wahających się polityków, by nie bali się przegłosować prawo chroniące życie.

Trwa nieustanne zmaganie pomiędzy cywilizacją życia i miłości a cywilizacją śmierci. Jak gwałtowna i bezlitosna to wojna mogliśmy się przekonać w ubiegłym roku patrząc na tzw. czarne marsze. Teraz rozpoczął się kolejny etap tej walki. To nie jest tylko starcie takich czy innych racji. Tu są prawdziwe ofiary. Mają one twarz dziecka z zespołem Downa.

Nie bądźmy bierni. Stańmy się rzecznikami prawa do życia tych, którzy w publicznej debacie nie  mają żadnego głosu, tych najbardziej bezbronnych – chorych dzieci.

Zgłoszenia należy kierować do Ewy i Wojciecha Pękała na adres mailowy emwp@wp.pl lub telefonicznie: 15 844 78 65 , 667 661 945, 794 597 674.

Osoby, które zgłoszą się do akcji zbiórki podpisów otrzymają wszelkie potrzebne materiały: projekt ustawy,  karty podpisów, plakaty, instrukcje jak należy zbierać podpisy, wzory ogłoszeń parafialnych, itp.

Wojciech Pękała

Tags: No tags

Comments are closed.