Rekolekcje „Dialog Małżeński” – Zawichost 2015

W dniach 13 – 15.03.2015 w pięknym Ośrodku Formacji Liturgicznej w Zawichoście odbyły się  rekolekcje tematyczne Domowego Kościoła – „Dialog Małżeński”.

Udział wzięło 18 małżeństw. Część małżeństw przyjechało na rekolekcje wraz z dziećmi,  którymi zaopiekowały się  dziewczęta z diakoni wychowawczej. W czasie zajęć dzieci miały szansę zaprzyjaźnić się ze swoim Aniołem Stróżem.

Rekolekcje prowadził ks. dr. Artur Dyjak oraz Beata i Marek Sokołowscy z Diecezji Radomskiej.

Rekolekcje były szansą zbliżenia się małżeństw do Pana Boga i do siebie. W czasie głoszonych konferencji para prowadząca, Beata i Marek w prosty i jasny sposób ukazywali jakim skarbem dla małżeństw jest dialog i jak go można i należy przeprowadzać, aby „pielęgnować” swoje małżeństwo.
I taki dialog każde małżeństwo na rekolekcjach przeprowadziło. Również w homiliach ks. Artur Dyjak powołując się na Słowo Boże „z dnia”, wprowadzał nas w sacrum dialogu:

„[…] małżonek to człowiek Boga, przez niego chce mi coś powiedzieć. Czy chcę zgłębiać tę tajemnicę?…”
…„Pierwsze przykazanie – Jak chcesz kochać – słuchaj … „
„[…] Wejście w dialog jest sprawdzianem, na ile potrafię kochać, na ile potrafię słuchać…”

W czasie wolnym, ks. Artur oprowadzał nas po zabytkowym Kościele Rektoralnym pw. „ Św. Jana Chrzciciela z XIII w. Mogliśmy też pomodlić się za wstawiennictwem Błogosławionej Salomei – pierwszej  Klaryski w Polsce, której relikwie znajdują się w tym Kościele, ufundowanym przez jej brata – Bolesława Wstydliwego

Rekolekcje uczyły nas jak poprzez codzienność razem dążyć do świętości.

Za serce i przekazywaną wiedzę pragniemy serdecznie podziękować ks. Arturowi i parze prowadzącej  Beacie i Markowi.
Za ciepłe przyjęcie, gościnę i życzliwość dziękujemy również Siostrom Jadwiżankom.

                                                                                                                                          Uczestnicy rekolekcji

[pexcirclecta pex_attr_small_title=”Galeria” pex_attr_title=”Zdjęcia z Rekolekcji "Dialog Małżeński" – Zawichost 2015″ pex_attr_button_text=”Przejdź do zdjęć” pex_attr_button_link=”http://dk-sandomierz.pl/rekolekcje-dialog-malzenski-zawichost-2015/2726″][/pexcirclecta]

Tags: No tags

Comments are closed.