Ośrodek w Uhercach

ImageOśrodek Rekolekcyjny Domowego Koscioła diecezji sandomierskiej w Uhercach k/Leska powstał w 1996 roku staraniem rodzin DK przy wsparciu Moderatora Diecezjalnego RŚŻ ks. Stanisława Bara.

Dzięki ofiarności rodzin skupionych w Ruchu, w tym zwłaszcza ówczesnej Pary Diecezjalnej Wiesi i Mirka Bąków, w szybkim czasie przekształcono były biurowiec Przedsiębiorstwa Budowy Dróg w tętniący życiem ośrodek przyjmujący w czasie wakacji dzieci, młodzież a przede wszystkim rodziny skupione w DK na 15 dniowe lub krótsze formy rekolekcji.

Ośrodek posiada 15  dużych,  dobrze wyposażonych  pokoi, kaplicę, jadalnię, duży holl, funkcjonalne zaplecze kuchenne, łazienki wyposażone w kabiny z prysznicami. Jest przystosowany do przyjmowania osób niepełnosprawnych.

Ośrodek jest otoczony dużym, bezpiecznym dla małych dzieci placem. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się kompleks boisk sportowych miejscowego klubu „Szarotka”, z którego możemy korzystać dzięki uprzejmości gospodarzy.

W ostatnich latach na placu przy ośrodku postawiono figurę Niepokalanej i Krzyż. Wymieniono okna. Małżeństwem odpowiedzialnym za ośrodek są Wiesława i Mirosław Bąkowie.

Uherce Mineralne to jedna z najstarszych bieszczadzkich wsi, położona 5 km za Leskiem w kierunku na Ustrzyki Dolne. W centrum miejscowości znajduje się piękny, troskliwie odrestaurowany, barokowy kościół św. Stanisława.

Dzięki korzystnemu położeniu Uherce są dobrą bazą wypadową do zwiedzania całego regionu Bieszczad. Niedaleko stąd do Leska, Zagórza, Sanoka, Myczkowiec, Soliny, Polańczyka, Haczowa czy Ustrzyk Dolnych. Nieco dalej – 50–60 km – do  Komańczy, Wetliny, Ustrzyk Górnych czy Kalwarii Pacławskiej.

Od 10 lat Ośrodek w Uhercach jest miejscem radosnego przeżywania wspólnoty z Bogiem i ludźmi w czasie wakacyjnych oaz. Jest miejscem wylania wielu łask Bożych, uzdrowienia zranień, odnowienia i umocnienia wiary, nadziei i miłości.

Członków DK zapraszamy na rekolekcje organizowane przez DK diecezji sandomierskiej.

Istnieje również możliwość wynajęcia ośrodka na rekolekcje lub inne formy zorganizowanego wypoczynku mniejszych lub większych grup w sezonie od maja do października.

Wszelkich informacji w tej sprawie udzielają:

Wiesława i Mirosław Bąkowie tel. (41) 263 05 76

{jgxtimg src:=[images/blank.jpg] width:=[1]} 

Tags: No tags

Comments are closed.