Echo rekolekcji wakacyjnych w Uhercach Mineralnych – świadectwa.


 

II stopień Oazy Rodzin w Uhercach ,

w naszym ośrodku piękniejącym z roku na rok , w Uhercach Mineralnych rodziny Domowego Kościoła postanowiły twórczo i radośnie  przeżyć czas urlopu. Drugi stopień w formacji Domowego Kościoła to czas odkrywania Boga , który żyje , działa i zbawia poprzez liturgię i sakramenty . Czternaście rodzin  pod jednym dachem z Jezusem  24 godziny na dobę  podjęły radosny trud rekolekcji. Poprzez codzienną  Eucharystię, modlitwę i rozważanie Słowa Bożego odkrywaliśmy  Prawdę o naszym życiowym Exodus.

 Bogu dziękujemy za dar posługi kapłańskiej: Ks. Krzysztofa Dzierżaka i ks. Dominika Żelazko oraz kleryka Radosława Tarnawskiego .Wspólnota, którą udało się zawiązać jest cudownym doświadczeniem Miłości Boga . Różnorodność charakterów  i różnica wieku  nie stanowiły  przeszkody aby się radować . Ogromną pomocą była posługa diakonii muzycznej – Ewelina i Milena Czaja oraz diakonii wychowawczej – Anna Piątkowska i Beata Kubasińska.                           

Wiesława i Mirosław Bąk

 

Link do galerii zdjęć

Filmik… kliknij.

  

Świadectwo.

Miniony rok formacyjny był trudny dla naszej rodziny. W domu z radością przyjęliśmy naszego syna Adasia. Nasze życie zmieniło się. Więcej radości ale i więcej obowiązków. Pojawiły się trudności w małżeństwie i w jedności względem dzieci. Przeszłam operację a mąż miał kłopoty z nogą. Modliliśmy się o dar rekolekcji (szczególnie mój mąż). Nie planowaliśmy, ale bardzo potrzebowaliśmy. Nasza Wspólnota (nasz Krąg) odczytała nasze pragnienia. Dzięki nim okazało się, że mamy możliwość uczestnictwa w Oazie Rodzin IIo w Uhercach Mineralnych. Na początku wielka radość, a później wątpliwości. Pan Bóg wiedział, że ten czas jest nam niezbędny. Pan wszystko poukładał. Trwamy na oazie. Każdego dnia Pan otwiera zakamarki naszych dusz, udziela miłości i opatruje rany.

Dziękujemy Ci Panie za dar rekolekcji, za dar Wspólnoty, za Ciało i Krew, za miłosierdzie, dar przebaczenia i odpoczynek w Twojej Oazie pełnej spokoju, łask i błogosławieństw.

Chwała Panu . Anna i Grzegorz Rusin

  

I stopień Oazy Rodzin w Uhercach

 

Oaza Nowego Życia  I st. dla rodzin odbyła się w dniach 24 czerwca – 10 lipca 2017r. w ośrodku rekolekcyjnym w Uhercach Mineralnych. Tegoroczne rekolekcje przebiegały pod hasłem „Sługa Niepokalanej” w nawiązaniu do Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie, w związku z 30 rocznicą Jego śmierci. W oazie uczestniczyło 12 rodzin z różnych diecezji z całej Polski oraz jedno małżeństwo z Majdanu Łętowskiego z naszej diecezji. Razem  z diakonią wychowawczą i muzyczną było 55 uczestników, w tym 22 dzieci, w wieku od 3 miesięcy do 12 lat, które były szczególnym bogactwem wnoszączym wiele radości i nadziei. O nasz rozwój duchowy troszczyli się ks. Grzegorz Rożek i ks. Adam Kopeć, a parą prowadzącą byli Stanisława i Ryszard Szymonikowie.

Program rekolekcji obejmował udział w Jutrzni, w konferencjach o tematyce małżeńsko-rodzinnej oraz konferencjach w ramach Szkoły Modlitwy, wprowadzających uczestników oazy w modlitwę osobistą i wspólnotową. Każdego dnia rodziny uczestniczyły w Eucharystii w pobliskim kościele parafialnym pw. Św. Stanisława, dzięki zawsze przychylnej postawie ks. proboszcza Edwarda Stopyry, a dzień kończył się modlitwą wieczorną podczas Apelu Jasnogórskiego. Codziennie przewidziany był również czas dla rodziny, podczas którego rodziny mogły poznawać piękno Bieszczadów. Jedną z atrakcji turystycznych, w której uczestniczyliśmy całą oazą była przejażdżka Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi ze stacji Uherce oraz zwiedzanie Ogrodu Biblijnego w pobliskich Myczkowcach.

W ramach programu formacyjnego rekolekcji uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej, do której rozważania przygotowały poszczególne rodziny, a dzieci przedstawiały namalowane obrazki dla każdej stacji. Droga Krzyżowa miała miejsce na dróżkach ze stacjami Drogi Krzyżowej przy Sanktuarium Matki Bożej Nowego Życia w Zagórzu, a ostatnia stacja tej Drogi Krzyżowej jest usytuowana w ruinach Klasztoru Karmelitów Bosych.

W trzynastym dniu oazy przeżywanym jako dzień Zesłania Ducha św. odbył się Dzień Wspólnoty, czyli spotkanie z innymi oazami diecezji sandomierskiej. Mszę św. koncelebrowaną z innymi księżmi moderatorami w kościele parafialnym w Czarnej odprawił dla uczestników wszystkich oaz Moderator Diecezjalny ks. Krzysztof Kwiatkowski.

W ostatnim dniu oazy odbyło się nabożeństwo Odnowienia Przyrzeczeń Małżeńskich, które było dla wszystkich małżeństw głębokim i wzruszającym przeżyciem duchowym, podczas którego modliliśmy się o pogłębienie jedności i miłości małżeńskiej i rodzinnej.

W czasie rozmów z uczestnikami, dawali oni świadectwo, że podczas 15 dni oazy doświadczyli więcej chwil pogłębiających ich wiarę i umacniających ich jedność małżeńską, niż w ciągu dotychczasowego życia.

Stanisława i Ryszard Szymonikowie

 

LINK DO GALERII

Tags: No tags

Comments are closed.