Centralna Oaza Matka – Krościenko 2019

Krościenko tętniło Życiem w Duchu Świętym

 

Doświadczenia tych trzech dni nie da się opisać . To jest osobowe spotkanie z Miłością ,,Która przychodzi w lekkim powiewie wiatru” , to trzeba przeżyć . Duch święty  działał  na różne sposoby . Nieustannie nas zaskakiwał Swoimi darami . Każdy punkt bogatego w treści programu wydawał się wyjątkowy
i dotykał z mocą naszych serc.

Już w piątek na Mszy świętej Jezus bardzo konkretnie postawił nam Pytanie : Czy miłujesz mnie bardziej ? Kapłan w Imieniu Jezusa  pytał: czy miłujesz Jezusa bardzie niż rok temu, bardziej od czasu kiedy kształtujesz serce poprzez formację Ruchu Światło -Życie , Czy twoja miłość pozwala ci w wolności serca przychodzić do Jezusa po Światło Słowa  , które otworzy twoje serce , twoje wargi  do świadectwa ?????

Pytanie o Miłość w życiu każdego z nas  brzmiało echem w sobotę począwszy już od jutrzni poprzez celebrację sakramentu pojednania i Eucharystię . Mocno wybrzmiało przesłanie , że życie chrześcijanina to nie walka z grzechem  ale wypełnianie serca Miłością  po to, żeby nie było miejsca na grzech . Miłością szczególnie wobec tych , którzy wywołują w nas niewygodne uczucia . Aby kochać i służyć w Miłości trzeba być blisko Jezusa . Uczeń Jezusa to ten, kto dochowuje wierności Bogu . Tylko Miłość w Duchu Świętym uzdalnia nas do życia w obfitości łaski . To Ona sprawia , że Owoce naszego życia są dorodne , pociągają innych Pięknem i Wyjątkowością . Duch Święty nie przymusza nas  do niczego ale zawsze jest gotowy DAWAĆ, pragnie być Proszony: wylewaj się Duchu święty, zaskakuj nas  , czyń wszystko nowe w nas.  W obliczu takiej prośby zawsze przychodzi, zawsze zaskakuje nas według woli Bożej .  Uzdalnia nas w Swojej mocy do tego abyśmy byli  wiernymi Sługami Jezusa  nie na jeden sezon  w czasie pełnienia posługi animatora . W czasie niedzielnej Jutrzni 176 animatorów  przyjęło Krzyż Animatora   i tu właśnie pojawiła się refleksja  o tym , że Animator to  nie robotnik sezonowy, on pozostaje na zawsze sługą Jezusa. Może się bowiem zdarzyć , że po latach ktoś zapragnie wrócić do animatora, który dawał świadectwo przynależności do Jezusa.

Czas wieczornego trwania  w mocy Ducha Świętego , był zanurzeniem się w owocach Ducha Świętego . Każdy z nas miał możliwość osobistego rachunku sumienia: jak działa we mnie Duch Święty? Czy Jego Owoce są  autentyczne we mnie ?  O to one: 

Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. Przeciw takim [cnotom] nie ma Prawa. 

Śpiew, modlitwa , radość i łzy splatały się w jedno wołanie: Duchu Święty działaj w nas. Żyj w nas , posyłaj nas do rodzin , do wspólnot , do świata . Naucz nas chodzić z Tobą Duchu Święty, naucz nas stosować się do Ciebie bo tylko wtedy będziemy szczęśliwi .

To był cudowny czas spotkania we wspólnocie , radosnego trwania z tymi , którzy potrzebowali naszej modlitwy w chwili założenia Krzyża , w chwili posłania na Misje do Afryki ok 20 młodych ludzi,   animatorów wyjeżdża na misje . Przedstawiciele Oaz Wielkich,  w tym nasza para diecezjalna Beatka i Andrzej Werescy  w poczuciu wielkiej odpowiedzialności odbierali świece rekolekcyjne i błogosławieństwo  na czas wakacyjnych rekolekcji .

Radość dopełniało  przebywanie  przy grobie ojca Franciszka ,  w wieczerniku na Kopiej Górce   a w wolnej chwili na Jagielońskiej  100 . Tu czuliśmy się u siebie . Ela Kozyra wiecznie młoda , wiecznie uśmiechnięta  swoją postawą przekazywała Duchowość założyciela Ks. Franciszka Blachnickiego . Nich Bóg będzie uwielbiony w tym czasie  i tych ludziach , których spotkaliśmy . Ksiądz Biskup Krzysztof  Włodarczyk delegat Episkopaty Polski do spraw Ruch Światło – Życie towarzyszył nam  cały czas , poczucie humoru i świadectwo Jego wiary było dla nas bardzo ważne .

 

 Wiesia i Mirek Bąk

Beatka i Andrzej Werescy

 

Tags: No tags

Comments are closed.