Gotowi do pilotażu

Sandomierski ośrodek Quo Vadis gościł w dniach od 28 kwietnia do 3 maja rodziny przynależące do Domowego Kościoła. „Sesja o pilotowaniu kręgów”, czyli rekolekcje mające na celu przygotowanie małżonków do pełnienia posługi pary prowadzącej i animującej tworzące się kręgi Domowego Kościoła. Jak informuje współprowadzący rekolekcje ks. Artur Dyjak: – Krąg powstaje przynajmniej z 4 małżeństw przy parafii. Ma swojego duszpasterza, czyli moderatora i parę prowadzącą. Na tych rekolekcjach małżonkowie przygotowują się do pełnienia funkcji animującej powstanie takich kręgów i prowadzenia ich do usamodzielnienia, tłumaczy ks. Artur.

W zajęciach uczestniczyło 85 osób z całej Polski, w tym 27 dzieci oraz 3 osoby z diakonii wychowawczej. Małżeństwem prowadzącym byli Agnieszka i Tomasz Talaga z diecezji łódzkiej. Podkreślają oni: – Uczymy się tutaj wychodzić do ludzi i brać odpowiedzialność za tych, którzy chcą dołączyć do wspólnoty. Razem odkrywamy jak zaopiekować się, poprowadzić i świadczyć wobec tych, którzy przychodzą do Domowego Kościoła.

Codzienna Msza św., Jutrznia z homilią, spotkania w grupach, konferencje tematyczne, czas dla rodziny, modlitwa przed Chrystusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie, to zasadnicze elementy zajęć podczas rekolekcji.

– Wielkim świadectwem jest to, że wśród uczestników są młode rodziny z małymi dziećmi, które nie boją się trudu i chcą podjąć posługę pilotażu nowych Kręgów. Zachęcamy małżeństwa, które chcą pogłębić swoja wiarę, by włączyły się do wspólnoty Domowego Kościoła, podkreślają Halina i Marian Indykowie, para diecezjalna.

Ks. Adam Stachowicz

[pexcirclecta pex_attr_small_title=”aby zobaczyć kliknij przejdź” pex_attr_title=”Zdjęcia z wyrażenia GOTOWI DO PILOTAŻU” pex_attr_button_text=”Przejdź” pex_attr_button_link=”http://dk-sandomierz.pl/gotowi-do-pilotazu/2769″][/pexcirclecta]
Tags: No tags

Comments are closed.