Rekolekcje „Miłosierni jak ojciec”

 

Galeria zdjęć

„Miłosierni jak Ojciec” pod takim hasłem przebiegały kolejne rekolekcje, zorganizowane przez Domowy Kościół Diecezji Sandomierskiej w domu rekolekcyjnym w Sandomierzu. W dniach od 28 do 30 października małżonkowie z 5 diecezji  wysłuchując konferencji ks.  doktora Adama Kopcia , zgłębiali  temat  Jubileuszowego Roku Miłosierdzia..

„Był to niezwykły czas, w którym poznaliśmy głębokie prawdy o działaniu Bożego Miłosierdzia,  doświadczaliśmy  Go w naszej  wspólnocie i  w  usłyszanych świadectwach”  dzieli się Zosia,  która na rekolekcje przyjechała z  mężem i ż córką z Warszawy.

‘’ Niech będzie Bóg uwielbiony za ten czas łaski ,czas przemieniający nasze serca. Wyjeżdżamy z rekolekcji z gotowym praktycznym programem, wiemy nad czym i jak pracować, by naśladować Boga w Jego Miłosierdziu  – mówi Wojtek,  który z żoną uczestniczył  w rekolekcjach.

‘’Miarą naszego chrześcijaństwa jest miłować nieprzyjaciół’’ z takim  rekolekcyjnym przesłaniem wyjechali Marian i Marysia ze Staszowa

W programie rekolekcji był też czas  na   codzienną modlitwę różańcową i medytacyjną   ze Słowem Bożym, jutrznię oraz Eucharystię. Wyjątkowe zjednoczenie z Jezusem , odnowienie i umocnienie relacji ze współmałżonkiem przeżyli małżonkowie  w czasie wieczornej, adoracyjnej modlitwy małżonków.

Każde spotkanie, Danusia i Jurek Łatkowie, ubogacili pięknym śpiewem z grą na gitarze.

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu Diakonii wychowawczej, dzieci przeżyły też swoją formację i wyjechały zaprzyjaźnione  ze swoimi aniołami stróżami.

Dla wszystkich był to czas odkrywania przestrzeni własnego życia, które szczególnie potrzebuje dotyku Bożego Miłosierdzia.