Rozpoczęcie nowego Roku Pracy

https://lh3.googleusercontent.com/lM4ub_nLJUFveVeoAyK-p6koTgVnTjlMc3LwW19L4H9g3Mv1g38O7n_CNG0Q0svzag3rMLTlIqxutK386FMYohbDmxBAXOdIXdKYKQ2FGdsxPXpquYf_M_obI7LhInuz6kTDvOK6dBaVTYIdfoEzohLhcTuASp7HUxmW5AbD39JHGXDAfUou8TsyK2QCDAvZH4k-6Ei8tZWzdvGUTt3fZWVvBG5pc0YQGLm0bnch_-rSNRIESCyk6DqIY0iIfu-5SwxT6hCimA61niJH5_77is4LoMLNOcb9BKvfrgkyTpthDBI-_84DWWbwN9QlnlTN_OpvbJzGkhGK-c_WG3qz69SHc0d4gSX0rmO3RbjxawSIE1eTYGMkqjDcOo1jnnCJVh-QVBffChj4rvPHcwxrw3tmeTHmIuIqz-LM4U7aHxKUmne18c7FjMeUZTrWw8rYjWnQbmG-y12iYpKggVV_Yb9vU9NX2fM3lXCGOqnH0wyUmyLxmDi6DGxA-TWiRmllAmwGVfUfveCq8WllqcBdq3_e9dyx367x59cB-0qn8DqxsCW0BVaC_9oNfyA5VrglRzELJ5hKdQ-RchGil_vl6dAfTbU3fmjmW2wDE4NWwwx8Pvou=w1193-h789-no

Początek roku szkolnego to również powakacyjny start pracy formacyjnej w ruchach i stowarzyszeniach katolickich. Temu też służyło ogólnodiecezjalne spotkanie członków i sympatyków Ruchu Światło-Życie, które odbyło się w Zawichoście. Zaproszeni byli wszyscy, którzy identyfikują się z ruchem oazowym, począwszy od dzieci, przez młodzież, aż po rodziny. Spotkaniu towarzyszył bp Krzysztof Nitkiewicz.

Zjazd, który odbywał się 3 września w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, rozpoczął się od zawiązania wspólnoty. Po przygotowaniu śpiewu sprawowana była Msza św., której przewodniczył Biskup Ordynariusz, a koncelebrowali kapłani posługujący we wspólnotach oazowych i prowadzący wakacyjne turnusy formacyjne. Podczas homilii bp Nitkiewicz wskazał na potrzebę modlitwy, która nie tylko wyprasza u Boga siłę do pokonywania różnych wyzwań, ale także rozpala miłość i pozwala dostrzec drugiego człowieka. Kaznodzieja przywołał jako przykład św. Matkę Teresę z Kalkuty i założone przez nią zgromadzenie, gdzie modlitwa, szczególnie zaś adoracja Najświętszego Sakramentu, stanowi punkt wyjścia działalności charytatywnej. – Dzięki temu żaden trud nie idzie na marne, ale zespolony z ofiarą Chrystusa staje się zaczynem czegoś lepszego i piękniejszego – podkreślał. Kończąc liturgię, sandomierski Ordynariusz pobłogosławił animatorkę i nałożył jej krzyż animatorski na znak posłania do służenia w Ruchu, ponadto spośród członków Domowego Kościoła pary rejonowe i animatorskie otrzymały od Biskupa zapaloną świecę – znak posłania i służby.

Druga część spotkania odbyła się w zawichojskim kościele rektoralnym pw. św. Jana Chrzciciela. Podczas godziny świadectwa uczestnicy turnusów wakacyjnych dzielili się doświadczeniem spotkania z Panem Bogiem. Był to też dobry czas na podsumowanie turnusów wakacyjnych i przedstawienie ich treści. Na zakończenie Halina i Marian Indykowie, para diecezjalna, przekazali komunikaty i ogłoszenia dotyczące pracy rocznej Domowego Kościoła. – W ośrodku rekolekcyjnym „Quo Vadis” w Sandomierzu w dniach 28-30 października odbędzie się szkolenie oparte o temat roku: „Miłosierni jak Ojciec”. Od 18 do 20 listopada zapraszamy na sesje: „Komunikacja w małżeństwie” z Agnieszką i Jakubem Kołodziejami, a w dniach 12-14 maja przyszłego roku z dr. Jackiem Pulikowskim. W parafii Opatrzności Bożej w Stalowej Woli przygotowywane są rekolekcje ewangelizacyjne, które odbędą się w dniach 20-23 października – informowali odpowiedzialni za Domowy Kościół w diecezji sandomierskiej.

Biskup Nitkiewicz poinformował oazowiczów o mianowaniu nowego moderatora diecezjalnego. W tej posłudze ks. Marka Kulińskiego, który pełnił tę funkcję sześć lat, zastąpił ks. Krzysztof Kwiatkowski.

Ks. Adam Stachowicz

Tags: No tags

Comments are closed.