Szkoła Wiary

Dziewiąty rok spotkań w ostrowieckiej Szkole Wiary rozpoczęty….

Wykładem  o temacie : 1050. rocznica Chrztu Polski. Chrzest Święty Darem Nowego Życia  w Chrystusie, podjętym przez ks. dr  Rafała Kobiałkę  rozpoczęliśmy  spotkania w Szkole Wiary.

Duża grupa wiernych  z ogromną radością zgromadziła się aby słuchać (Wiara rodzi się ze słuchania ) o tym jak  ważnym wydarzeniem w naszym życiu jest Chrzest Święty. Inspiracją takiego tematu pozostaje  zaproszenie  ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza  do duchowego przygotowania  się do świętowania 1050. rocznica Chrztu Polski.  We wspólnocie Domowego Kościoła rozeznaliśmy, że obchody tego historycznego jubileuszu muszą być przede wszystkim okazją do odnowy  i pogłębienia świadomości Chrztu Świętego. Chodzi tu przecież o życie wieczne każdego z nas i ten aspekt ma szczególne znaczenie.
Ksiądz Rafał z ogromnym darem osobistego świadectwa wiary  i z profesjonalnym przekazem nauki Kościoła zmotywował nas do odszukania daty Chrztu  Świętego  i wpisania tego wydarzenia jako Daru wszczepienia w Chrystusa Zbawiciela. Przytaczając słowa  Ojca Św. Benedykta XVI : „Człowieku stań się tym, kim jesteś”  wskazał nam na drogę rozwoju duchowego  aby  dochodzić  do  postawy św. Pawła  – żyję już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus- . Czuliśmy klimat duchowego posłania do dawania świadectwa o tym , że Chrystus jest naszym Panem i Zbawicielem .  Jednocześnie  odkrywaliśmy przestrzenie  ewangelizacji  zaczynając od siebie poprzez małżeństwo. Rodzinę , wspólnoty i wydarzenia Kościoła np.: Światowe Dni Młodych .
W przerwie wykładowej był czas na kawę, ciacho i radosną wymianę doświadczeń wakacyjnych . Niechaj Jezus będzie uwielbiony w tym Wydarzeniu.

Wiesława i Mirosław  Bąkowie  z Ostrowca Świętokrzyskiego. Domowy Kościół

 

[pexcirclecta pex_attr_small_title=”ZDJĘCIA” pex_attr_title=”ze Szkoły Wiary” pex_attr_button_text=”kliknij tu, aby przejść” pex_attr_button_link=”http://dk-sandomierz.pl/spotkanie-wiary-24-10-2015-r/3174″][/pexcirclecta]
Tags: No tags

Comments are closed.