W poszukiwaniu Jezusa

Galeria zdjęć

To już druga sesja rekolekcji ewangelizacyjnych dla rodzin pod hasłem: „W blasku Miłości Miłosiernej”. Tym razem w Tarnobrzegu w dniach 12-15 maja skupiliśmy się na poszukiwaniu Jezusa i roli Ducha Świętego w naszym życiu.
Jak zaznacza Anna Bartochowska: – jako Diakonia Ewangelizacji chcemy nieść drugiemu człowiekowi Jezusa słowem, ale przede wszystkim czynem. Pragniemy dzielić się z innymi  tym co przeżyliśmy w swoim życiu . Podczas rekolekcji dla małżeństw mamy też swój udział poprzez wygłoszenie konferencji ze świadectwem czy też zajmowanie się dziećmi, ażeby ich rodzice mogli spokojnie przeżywać swoje rekolekcje.

Spotkania rekolekcyjne rozpoczęły się w kościele św. Barbary, a były kontynuowane u ojców Dominikanów. Ponad dwadzieścia małżeństw uczestniczyło w codziennych spotkaniach liturgicznych podczas Jutrzni, Mszy św. czy nabożeństw ewangelizacyjnych. Ale rekolekcje to również konferencje ze świadectwami i spotkania w grupach. Niewątpliwie ważnym elementem integracyjnym była możliwość spotkań indywidualnych i czas dla rodziny. Dni skupienia zakończyła Godzina Świadectw, podczas której uczestnicy mogli podzielić się swoim doświadczeniem wiary i działania Ducha Świętego.

Organizacji rekolekcji podjął się Domowy Kościół, gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie oraz Diakonia Ewangelizacji. Ostatnia sesja przedwakacyjnych spotkań rekolekcyjnych odbędzie się w Janowie Lubelskim w dniach 2-5 czerwca. Więcej informacji udziela Andrzej Wereski, tel.: 600-167- 404; email: dk.janow@gmail.com

Ks. Adam Stachowicz

Zdj. Anna Bartochowska

 

Tags: No tags

Comments are closed.