CZAS NA PODSUMOWANIA I ZMIANY – Częstochowa 2018

Podsumowanie roku pracy Domowego Kościoła i przekazanie posług par diecezjalnych w Częstochowie.

 

Kochani !

Od piątku 7-go do niedzieli 9-go września w Częstochowie u stóp Pani Jasnogórskiej uczestniczyliśmy w corocznym podsumowaniu pracy Domowego Kościoła . Wraz z ks. biskupem Krzysztofem Włodarczykiem , moderatorem generalnym Ruchu Światło –Życie ks. Markiem Sędkiem , moderatorem   krajowym Domowego Kościoła ks. Tomaszem Opalińskim ,  Kasią i Pawłem Maciejewskimi  parą krajową DK , kręgiem centralnym , parami i księżmi moderatorami diecezjalnymi  modliliśmy się o siłę i dary Ducha dla naszych rodzin , aby jak wskazywał w  sobotniej homilii Abp Wacław  Depo  , każda polska rodzina stawała się nowym domowym kościołem .

Podczas konferencji zastanawialiśmy się nad naszą odpowiedzialnością i czekającymi nas zadaniami . Mocno zostało podkreślone , że Domowy Kościół rozwija się ( około 300 nowych kręgów w Polsce i za granicami  w ciągu roku) , ale czy za wzrostem ilości kręgów idzie też wzrost wyjazdów na rekolekcje . Bo przecież rekolekcje to światło , które nam pokazuje drogę i cel pracy w ciągu roku formacyjnego . Rozważaliśmy też fragmenty adhortacji apostolskiej  „ Gaudete et Exsultate  o powołaniu do świętości w świecie współczesnym”.  Myślimy ,że  poważne  podejście do pracy nad sobą  i naszymi małżeństwami w oparciu o tą adhortację i List Kręgu Centralnego  „ Świętość w codzienności” będzie owocowało odnową naszych małżeństw i rodzin . Niedzielna  homilia Bp.  Krzysztofa Włodarczyka nas osobiście bardzo umocniła w przekonaniu  , że Domowy Kościół jest ogromnym darem Pana Boga dla nas i każdego małżeństwa podejmującego formację w naszej wspólnocie .

Za wszelkie łaski otrzymane w tej wspólnocie , za każde małżeństwo , za posługę kapłanów , za dar moderatora diecezjalnego w osobie ks. Dominika dziękowaliśmy Panu Bogu przez pośrednictwo  Naszej Najukochańszej Mateczki – Pani  Jasnogórskiej . Jej też zawierzyliśmy wszystkich i wszystko cz przed nami , całą naszą posługę i posługę każdego z Was . Na zakończenie niedzielnej  Eucharystii  Halina i Marian Indykowie  przekazali posługę Pary Diecezjalnej Domowego Kościoła Diecezji Sandomierskiej na nasze ręce , czego symbolem była świeca , a dopełnieniem błogosławieństwo udzielone przez  ks. biskupa Włodarczyka. Prosimy Was wszystkich o ogarnięcie modlitwą naszej posługi i wszystkich dzieł podejmowanych przez Domowy Kościół .

 

Beata i Andrzej Werescy                                                                                                                                   

Para  Diecezjalna

 

GALERIA

Tags: No tags

Comments are closed.