DNI WSPÓLNOTY: Relacja z Rejonowego Dnia Wspólnoty Rejonu Ostrowiec Świętokrzyski

 

Niepokalana – wzór nowego człowieka

10.12 .2017

Dzień wspólnoty w Ostrowcu

Rewelacyjny temat  Dnia Wspólnoty  na czas adwentowego zamyślenia.

Niepokalana  – patronka Ruchu Światło – Życie

Niepokalana   we wspólnocie

Niepokalana   w naszej Rodzinie

Niepokalana   w moim życiu

Niepokalana…………………..

 

W godzinie Miłosierdzia z Niepokalaną przy Jezusie Miłosiernym rozpoczęliśmy świętowanie.Towarzyszyły nam słowa ks. F. Blachnickiego :

….Niepokalana jest dla  nas wzorem nowego człowieka, który cechuje się przede wszystkim tym, że słucha słowa Bożego i strzeże go, wciela je w życie. Na tym polega życie nowego człowieka. Nowy człowiek to człowiek, który żyje słowem Bożym, który słowo Boże czyni słowem życia. I wśród tych nowych ludzi Maryja jest pierwszą, jest najdoskonalszym wzorem nowego człowieka i dlatego wpatrujemy się w Nią. Nie dlatego, żeby była Ona dla nas kimś ważniejszym od Chrystusa albo kimś obok Chrystusa, ale właśnie dlatego, że Ona jest dla nas najdoskonalszym wzorem tego, co to znaczy przyjąć Jezusa i wprowadzić w życie Jego naukę, Jego słowo, być sługą czy służebnicą Chrystusa. Spoglądamy na Maryję po to, żeby lepiej zrozumieć, co to znaczy być uczniem Chrystusa, naśladować Go i wypełniać doskonale w życiu Jego słowo……                                                                                                                                                                      

Do tych słów odniósł ks. Łukasz Szewczyk w homilii w czasie Mszy świętej. Ogromną radością było  to, że nowy krąg  w parafii św. Michała zakończył  etap ewangelizacji i w czasie tej Eucharystii  nastąpił uroczysty moment przyjęcia Jezusa jako Pana i Zbawiciela.  Był czas na śpiew uwielbienia Jezusa w tych Rodzinach  , na brawa dla Jezusa  i fotki.                                                                                                                       

Na dalszą część spotkania przeszliśmy  do sali Michael .  Owocami pracy w grupach podzieliśmy się w czasie agapy .Wiele  bardzo konkretnych świadectw  motywowało nas do osobistych refleksji  nad tym, że Niepokalana jest naszą cudowną Drogą do Jezusa . Jest naszą wspaniała Nauczycielką  Miłości małżeńskiej i rodzinnej .

 Pozostajemy wdzięczni , tym , którzy poprzez diakonię  włączyli się w organizację tego wydarzenia. Wielkie dzięki dla ks. Łukasza  Kruka . Jak prawdziwy Duchowy Doradca  czuwał nad całością.

Przygotowaniem do Dnia Wspólnoty , było przeżywanie  Patronalnego Święta Ruchu  w dzień Niepokalanego Poczęcia .  W poszczególnych parafiach, w naszych kręgach  gromadziliśmy się na  wspólną modlitwę przy Niepokalanej. Mieliśmy czas na  świadectwa, śpiew , Słuchanie ks. Franciszka Blachnickiego  i  zawierzenie Ruchu słowami Aktu  jak niegdyś  w roku 1973  uczynił to Kard. Karol Wojtyła.

Modlitwa poświęcenia Ruchu Niepokalanej, Matce Kościoła ułożona została przez Ojca F. Blachnickiego  na dzień moderatora Centralnej Oazy Matki przypadający 11 czerwca 1973 roku Dokonał tego aktu kard. Karol Wojtyła 11 VI 1973 r.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Tags: No tags

Comments are closed.