Jesienne prace w Uhercach

 

Funkcjonowanie naszego Diecezjalnego Domu Rekolekcyjnego w Uhercach Mineralnych nie byłoby możliwe gdyby nie ludzie, którzy za to miejsce czują się odpowiedzialni, którym to miejsce jest drogie i bliskie. Dzielą się swoim czasem i umiejętnościami, a nierzadko również i środkami materialnymi, by właśnie w tym miejscu mogło wypełniać się to, o czym mówił Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki.

 

W sobotę 27 października do Uherzec Mineralnych przyjechało dziewięciu mężczyzn wraz z ks. Dominikiem Żelazko Moderatorem Domowego Kościoła gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie. Tradycyjnie, dzień pracy rozpoczęto Mszą św. w parafialnym kościele a po wspólnym śniadaniu którego przygotowaniu przewodniczył Mirek Bąk rozpoczęto prace, które miały na celu zabezpieczyć budynek na zimę oraz przygotować pod wiosenny remont kolejne 6 pokoi. Wyniesiono meble, dokonano demontażu instalacji elektrycznej, przygotowano ściany i podłogi. Zadbano również o otoczenie budynku; wykoszono trawnik i wygrabiono liście. Prace przebiegały bardzo sprawnie dlatego około godziny piętnastej nastąpił rozjazd.

 

Wspólnotę Domowego Kościoła prosimy o modlitwę, aby to miejsce mogło jeszcze lepiej służyć rodzinom przeżywającym właśnie w naszym Domu Rekolekcyjnym w Uhercach, swoje rekolekcje formacyjne.

 

GALERIA

Tags: No tags

Comments are closed.