Opłatek diecezjalny w Ostrowcu Świętokrzyskim – relacja

 

Niechaj Będzie Bóg uwielbiony ………

              Okazją do Uwielbiania Boga  jest cudowny dar spotkania  na opłatku  diecezjalnym Domowego Kościoła .  Pomimo mrozu  i  szalejących wirusów 130 osób z kręgów Domowego Kościoła  w diecezji zgromadziło się w rejonie Ostrowiec Świętokrzyski aby świętować Miłość  płynąca z betlejemskiej Stajenki od Jezusa Zbawiciela i Świętych Małżonków Józefa i  Maryi.

              Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą pod przewodnictwem  ks. Biskupa  Krzysztofa Nitkiewicza    w kolegiacie Św. Michała Archanioła. Para Diecezjalna jak zwykle z ogromną radością  powitała   Ks. Biskupa i poprosiła  o modlitwę w intencjach Ruchu .

          Rodziny z poszczególnych   Rejonów  podjęły  wyznaczoną posługę . Przygotowanie zadań liturgicznych ukazywało w całym wymiarze  znaczenie  Liturgii w DK .

            Dalsza część spotkania odbyła się w sali Michael przy Parafii . Tu  był czas na  dzielenie się opłatkiem, życzenia i kolędowanie połączone z jasełkami  z wykorzystaniem ciekawej techniki cieni .

            Ogromną radością była dla nas obecność Pary Diecezjalne Halinki i Mariana Indyk , Moderatora Diecezjalnego ks. Grzegorza  Rożka  oraz Moderatora Ruchu Światło – Życie Ks. Krzysztofa Kwiatkowskiego i  siostry Iwony Oraniec diecezjalnej  Moderatorki Ruchu .Duchowym  i materialnym wsparciem był  dla nas zawsze Ks. dziekan Jan Sarwa- Moderator rejonu .

                  Rodziny Rejonu Ostrowiec Świętokrzyski  dziękują wszystkim Rodzinom i Kapłanom za liczne przybycie,  za radosne dzielenie się wiarą, której nikt nam nie zdoła odebrać  i za radość której nikt nam nie zdoła zmącić bo jest ona owocem  spotkania osobistego ze Zbawicielem.                  Może na krótko coś ją przyćmić ale pokora  zawsze odniesie zwycięstwo . Bogu nich będą dzięki.

                 Pan Bóg zechciał, abyśmy u progu nowego roku duszpasterskiego przeżywanego  pod hasłem ” Idźcie i głoście”  zaświadczyli o tym jakich wielkich rzeczy dokonuje w nas  poprzez formację DK. Nasze spotkanie diecezjalnego opłatka wpisało się w 70 Rocznicę  działalności PKS w regionie świętokrzyskim. W Imię doskonale rozumianej Jedności zrezygnowaliśmy ze wspólnotowego klimatu tylko DK  a nasze działania zaowocowały świadectwem . Oto  przedstawicielka PKS mówi: ” dziękuje za  przygotowanie Mszy Świętej, nie wyobrażałam sobie, że świeccy  potrafią i mogą tak wiele. To była duchowa uczta. My  nie potrafili byśmy tak dziękować Bogu za nasz Jubileusz bez Was . Z podziwem patrzyłam na wasze czułe  powitania , tyle ciepła przy życzeniach. Przecież jesteście dla siebie obcy a miało się wrażenie , że to najbliższa rodzina .

             Za parą Diecezjalną  powtarzamy : dziękujemy Wszystkim za przybycie i tworzenie klimatu dobra i Miłości, Rodzinom z Ostrowca za wielki wkład wniesiony w przygotowanie   tego spotkania. ”

            My jako Para rejonowa bardzo dziękujemy wszystkim Rodzinom z rejonu za wielki dar  pracy włożony w przygotowanie. Jesteście CUDOWNI .

Wiesława i Mirosław Bąkowie

Galeria zdjęć z opłatka

Tags: No tags

Comments are closed.