Pielgrzymka do Krościenka nad Dunajcem – zapraszamy.

DO KOLEBKI I DO GROBU.

          W encyklopedii wyczytamy, że Krościenko nad Dunajcem jest malowniczo położoną u podnóża Pienin, Gorców i Beskidu Sądeckiego w dolinie Dunajca i Krośnicy wsią o charakterze turystycznym. I jest to prawda, której nie sposób pominąć ponieważ jako oczywisty fakt pierwsze co nas w tym miejscu uderza to jego urok. 

          Dla oazowiczów to miejsce jest natomiast jak Rzym dla Kościoła. Krościenko jest dla nas i kolebką, z której wyrósł cały Ruch Oazowy, a teraz, gdy czas i wydarzenia zatoczyły koło również i miejscem wiecznego spoczynku kapłana od którego wszystko się zaczęło – Sługi Bożego Franciszka Blachnickiego. 

          Z pragnienia wielu serc powstała idea, która się materializuje, zorganizowania pielgrzymki o charakterze diecezjalnym – właśnie do Krościenka nad Dunajcem. Pielgrzymowanie jest trudem podróżowania do ważnych i świętych miejsc. Ów trud jest istotą wydarzenia, bo trzeba wcześnie wstać, trzeba oddać czas, trzeba znieść większe czy mniejsze niewygody. Również trud organizacyjny. Jednak ufamy, że kto może, kto poczuje Ducha, kto usłyszy wezwanie, w kim wzbudzi się tęsknota – da radę.

          Do wzięcia udziału zapraszają

          Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki*

          Para Diecezjalna Beata i Andrzej Werescy

          Moderator Diecezjany Domowego Kościoła ks. Dominik Żelazko

          

         * „Zawsze skoro tylko macie taką sposobność, pragnienie, życzenie przybywajcie do Krościenka do Chrystusa Sługi i Maryi Matki”

ks. Franciszek Blachnicki

Tags: No tags

Comments are closed.