XLIV KONGREGACJA ODPOWIEDZIALNYCH RUCHU ŚWIATŁO ŻYCIE CZĘSTOCHOWA 2019

W ogólnoświatowej Kongregacji Odpowiedzialnych, która odbyła się w dniach 22 – 24 lutego w Częstochowie, wzięły udział cztery małżeństwa z Domowego Kościoła naszej diecezji.

Ogrom treści jaki wybrzmiał w czasie kongregacji uświadomił uczestnikom, jak wielkie i odpowiedzialne zadanie mają członkowie Ruchu w roku formacyjnym 2019/2020.Hasło tegorocznej formacji „Wolni i wyzwalający” nawiązuje do czterdziestej rocznicy powstania Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i wzywa członków Ruchu do zrywu, bo chwila w której żyjemy potrzebuje naszego świadectwa!

Bardzo ważne jest byśmy współczesne zagrożenia nazywali po imieniu i w sposób szczególny stanęli do walki w obronie prawdy, również włączyli się w ogólnoświatowe zmagania o właściwe, zgodne z Bożym Objawieniem traktowanie ludzkiej płciowości i ciała człowieka, a także wykazali troskę o przyszłość naszej planety-czyli chrześcijańskie rozumienie ekologii. Naszym zadaniem jest, by troska Ruchu Światło-Życie stała się troską naszych środowisk, duszpasterstw i parafii. Świadectwem swojego życia musimy pokazywać, że można żyć pięknie, że można żyć dla Chrystusa, że można kroczyć drogą Pana i że jest to jedyna broń jaką możemy zwalczać zło. Wszyscy utożsamiający się z ideą Krucjaty Wyzwolenia Człowieka powinni promować nową ewangeliczną kulturę życia!

Para diecezjalna Beata i Andrzej Werescy zaznaczają: – Kongregacja nakreśliła temat następnego roku formacyjnego, ale przede wszystkim uświadomiła nam jakim darem jest Ruch Światło-Życie i Krucjata Wyzwolenia Człowieka. Bardzo mocno utkwiło nam przesłanie, że mamy iść i podjąć ewangelizację wyzwolenia. Ewangelizację, która dotyka ludzkich problemów. „Zwycięstwo to uratowanie i wyzwolenie człowieka” pisał ks. Franciszek Blachnicki w Liście z Fatimy, ale żeby iść i wyzwalać najpierw sami musimy być ludźmi wolnymi. Krucjata Wyzwolenia Człowieka wyzwala z lęku, siłą Krucjaty jest miłość i radość. Mocno dotarło do nas, że wyzwolenie może przynieść Jezus Chrystus, to On wyzwala. Ojciec Blachnicki zapytany kiedyś czym jest Krucjata, odpowiedział: „Krucjata Wyzwolenia Człowieka to generalna próba Ruchu Światło-Życie” – i właśnie te słowa utkwiły nam bardzo w pamięci. Zawierzając Jasnogórskiej Pani Domowy Kościół i dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka ufamy, że z Jej pomocą dzieła te będą na nowo się rozwijać.

Na zakończenie Kongregacji bp. Krzysztof Włodarczyk delegat KEP ds. Ruchu Światło-Życie podkreślił, że świat dzisiaj o wiele bardziej potrzebuje świadków aniżeli nauczycieli, a jeżeli słucha nauczycieli to tylko dlatego, że są świadkami.

Miejmy jako członkowie Ruchu entuzjazm wiary, bądźmy wiarygodni i prawdziwi.

Bądźmy WOLNI I WYZWALAJĄCY.

Lucyna i Józef Klockowie

zdjęcia:

Sala o. Kordeckiego J. Klocek

Kaplica Matki Bożej Częstochowskiej FOTO OAZA PL

GALERIA ZDJĘĆ

Tags: No tags

Comments are closed.