Z życia rejonów – Rejon Ostrowiec Świętokrzyski.

Pierwsze tygodnie czerwca, stały się w życiu ostrowieckiej wspólnoty Domowego Kościoła, czasem pięknych i ważnych wydarzeń.

W niedzielę 2 czerwca w kościele p.w. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Gromadzicach, została odprawiona Msza święta na zakończenie roku pracy w rejonie. Eucharystii, która zgromadziła około 100 osób z poszczególnych kręgów, przewodniczył moderator rejonowy ks. Łukasz Kruk. W homilii, ks. Łukasz podsumował rok wspólnego dążenia do świętości w codzienności. Po wspólnej modlitwie, dzięki życzliwości Joanny i Henryka Kochanów, udaliśmy się do Zagrody U-Kochana, gdzie mogliśmy wspólnie spędzić niedzielne popołudnie, ciesząc się wspólnotą i ubogacając siebie wzajemnie rozmowami i śpiewem przy grillu i ognisku. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych.

Natomiast niedziela 16 czerwca, była ważnym dniem dla najmłodszych kręgów w naszym rejonie, dla kręgów z ostrowieckich parafii: św. Kazimierza i IV kręgu z parafii św. Michała Archanioła. W czasie comiesięcznej Mszy świętej w intencji małżeństw, sprawowanej w kolegiacie św. Michała Archanioła, oba kręgi uroczyście zakończyły czas podstawowej formacji. Na zakończenie Eucharystii każda z rodzin otrzymała wizerunek Świętej Rodzinny, który ma przypominać iż każda rodzina, a zwłaszcza każda rodzina Domowego Kościoła, ma stawać się widocznym dla wszystkich odbiciem miłości Trójcy Przenajświętszej na wzór Świętej Rodziny.

Po Mszy świętej przyszedł czas na spotkanie przy stole, w domu parafialnym Michael.  Patrząc na radość towarzyszącą czerwcowym wydarzeniom, można je podsumować krótko: Dobrze że jesteście.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Tags: No tags

Comments are closed.