Zwieńczenie rocznej posługi w Domowym Kościele

Galeria zdjęć

Z racji Roku Miłosierdzia małżeństwa zrzeszone w naszej diecezji w Domowym Kościele, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie, na podsumowanie roku pracy i formacji spotkały się w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim. 19 czerwca ok. 200 osób spotkanie rozpoczęło od zawiązania wspólnoty i przejścia przez Bramę Miłosierdzia. Centralnym punktem była Msza św., którą koncelebrowali kapłani związani z Domowym Kościołem, a homilię wygłosił ks. Adam Kopeć. Przed końcowym błogosławieństwem dokonany został akt posłania par animatorskich do posługi w czasie wakacyjnych rekolekcji. Jedną z par są Barbara i Jan Błaszczukowie, którzy będą posługiwać na rekolekcjach pierwszego stopnia w Uhercach Mineralnych. Jak podkreślają: – rekolekcje to jeden z darów Ruchu Światło-Życie, które zbliżają nas do Boga. Jest to bardzo ważny krok w naszej formacji małżeńskiej. Chcemy pokazać uczestnikom, że idziemy do Boga razem, co było zamysłem ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu – zaznaczają Animatorzy.

W czasie Eucharystii do wspólnoty Domowego Kościoła zostały przyjęte również nowe pary, które zakończyły rok pilotażowej formacji w Ruchu. Jedną z takich par są Ludmiła i Krzysztof Czechowie z parafii Chwałowice. Jak zaznaczają: – Uczestnictwo w Domowym Kościele daje nam wartości, których nigdzie indziej nie zdobędziemy. Wartości te to miłość do Pana Boga, siebie nawzajem i do współmałżonka. Domowy Kościół jako wspólnota pomaga się nam otworzyć do całkiem obcych ludzi i pozwala otwarcie rozmawiać o Piśmie Świętym. Czuć wtedy ogromną radość, spokój, siłę w modlitwie oraz, że to co się robi jest dobre. Domowy Kościół uczy nas, że możemy być lepsi dla innych i lepsi dla siebie, a jednocześnie pokazuje jak dawać przykład naszym dzieciom – wyliczając z czego skorzystali w Domowym Kościele rodzice piątki dzieci.

W ramach przygotowania do modlitwy Koronki do Miłosiernego Jezusa członkowie miejscowej młodzieżowej Oazy przygotowali przedstawienie przybliżające życie św. Siostry Faustyny. Na zakończenie spotkania wszyscy zostali zaproszeni na Agapę. Całość spotkania została poprzedzona spotkaniem ścisłego zarządu Domowego Kościoła w naszej diecezji, czyli par rejonowych.

Ks. Adam Stachowicz

Tags: No tags

Comments are closed.