Życzenia noworoczne na 2017 rok.

       Rozpoczyna się nowy rok. To okazja do radości i składania sobie po raz kolejny życzeń. Pierwszymi z nich jakie odbieramy dzisiaj są te księgi Liczb gdzie słyszymy słowa: „Niech cię Pan Błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni swe oblicze nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem.”

 

Do życzeń dołącza się również para Diecezjalna Halina i Marian Indykowie wraz z moderatorem ks. Grzegorzem Rożkiem: „A my również życzymy  wszystkim rodzinom Błogosławieństwa Nowo Narodzonej Dzieciny, wszelkich łask, zdrowia , pomyślności, spełnienia marzeń i zamierzeń aby nadchodzący Nowy Rok był rokiem otwarcia serc na przyjęcie pełni łask od Pana.”

 

Przez ręce Katarzyny i Pawła Maciejewskich otrzymaliśmy piękne życzenia od Jolanty Szpilarewicz odpowiedzialnej głównej INMK: ” W święto Świętej Rodziny na Wasze ręce pragnę przekazać w imieniu członkiń Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła wyrazy miłości i jedności. Wam, jako krajowym odpowiedzialnym za Domowy Kościół, wszystkim małżeństwom odpowiedzialnym w filiach, diecezjach, rejonach, małżeństwom pilotującym i animującym kręgi Domowego Kościoła oraz tym wszystkim, którzy się w nich formują życzymy, aby dzięki codziennemu otwieraniu się na Ducha Świętego, który uświęcił małżeński związek otrzymana łaska ukazywała się na nowo w każdej sytuacji. Życzymy, aby miłość przeżywana w rodzinach formujących się w Domowym Kościele była nieustanną mocą dla życia Ruchu Światło-Życie, Kościołów lokalnych i dla całego Kościoła. Serdecznie pozdrawiam i zapewniam o modlitwie, Jolanta Szpilarewicz”.

 

Kochani, tak się składa, że dzisiejszą modlitwę Anioł Pański, papież Franciszek zakończył piękną aklamacją dziękczynną do Matki Bożej. Niech każdy z nas, o ile to tylko możliwe, w łączności z papieżem i Kościołem, może na modlitwie małżeńskiej lub rodzinnej powtórzy ten piękny i głęboki tekst.

 

„Dziękujemy, Święta Matko Jezusa, Syna Bożego! Święta Matko Boga!

Dziękujemy za Twą pokorę, która przyciągnęła wzrok Boga;

dziękujemy za wiarę, z którą przyjęłaś Jego Słowo;

dziękujemy za odwagę, z którą powiedziałaś „oto ja”,

zapominając o sobie, zafascynowana Świętą Miłością,

uczyniona jednym z Jego nadzieją.

Dziękujemy, o Święta Matko Boga!

Módl się za nami, pielgrzymami w czasie;

pomagaj nam kroczyć drogą pokoju.

Amen”.

Tags: No tags

Comments are closed.