mountain-970704_1920

Dojrzałość w czasie próby.

 

Słowo moderatora i Pary diecezjalnej.

 

Drogie Małżeństwa Domowego Kościoła
Diecezji Sandomierskiej

„Dojrzałość w czasie próby” to słowa które rozpoczęły list Kręgu Centralnego skierowany do Nas członków Domowego Kościoła. Nasza Dojrzałość w Chrystusie po raz kolejny zostaje wystawiona na próbę. „Dziś nadal nie wiemy, jaka czeka nas dalsza droga przez pustynię, ale chcemy ją przemierzać z ufnością oraz ze spojrzeniem skierowanym w miłosierne oblicze Chrystusa – Tego, który jest naszym Panem i Zbawicielem, któremu oddaliśmy nasze życie, aby nim kierował. Niech On wyznacza nam szlak – przypominają członkowie Kręgu Centralnego.

 

„Spotkania Kręgów”

Pomimo różnych trudności jesteśmy wezwani do wierności naszym zobowiązaniom, które pomagają nam kroczyć ku Świętości w naszej codzienności. Róbmy wszystko, aby umacniać naszą jedność w małżeństwie i rodzinie. Zawalczmy o comiesięczne spotkania Kręgu, w dotychczasowej formie wykorzystując salki parafialne lub organizując spotkanie kręgu w formie hybrydowej czy zdalnej.
W razie różnych pytań, wątpliwości pamiętajcie, że zawsze możecie liczyć na pomoc pary diecezjalnej, jak również wszystkich par rejonowych.

 

„Jedność w modlitwie”

Przed nami kilka różnych inicjatyw które połączą Nas we wspólnocie modlitwy. Zachęcamy do codziennej rodzinnej modlitwy różańcowej w intencji naszej ojczyzny oraz obrony życia nienarodzonych. Pamiętajmy o tym wielkim darze odpustu zupełnego, który możemy zyskiwać i ofiarować w intencji zmarłych przez cały miesiąc listopad. Zachęcamy również do włączenia się w ogólnopolską akcje modlitewną „Różaniec do granic Nieba” od 1 do 8 listopada.
Moderatorzy w całej Polsce w Sobotę 31 października podejmują post i modlitwę w intencji wszystkich animatorów i odpowiedzialnych całego Ruchu Światło- Życie. Natomiast od 1 listopada do 8 grudnia w całym Ruchu będzie trwała sztafeta modlitewna w intencji naszej Ojczyzny. Nasza diecezja otrzymała dzień 29 listopada (będzie możliwość wybrania konkretnej godziny modlitwy w ciągu dnia).
Trwajmy na naszej drodze do świętości w naszej codzienności.
Z pamięcią modlitewną o każdym małżeństwie i rodzinie.

 

Moderator Diecezjalny DK – ks. Dominik Żelazko
Para Diecezjalna DK – Beata i Andrzej Werescy

 

Tags: No tags

Comments are closed.