family-2789673_640

Dzień Wspólnoty DK rejon Ostrowiec Świętokrzyski

 

Po wakacyjnej przerwie spotkaliśmy się w sobotę 11 września w gościnnych progach parafii pw. św. Stanisława w Denkowie, aby rozpocząć pracę w nowym roku formacyjnym.

Hasło przewodnie tego roku brzmi „Prawda, Krzyż, Wyzwolenie”.

Po powitaniu wszystkich zebranych i zawiązaniu wspólnoty, nastąpiło przekazanie posługi nowo wybranej parze rejonowej: Asi i Piotrkowi Budzeniom. Posługę moderatora rejonowego przyjął ks. Adam Gucwa, który od wielu lat jest związany z Domowym Kościołem.

W problematykę tematu roku pracy wprowadził nas w konferencji ks.Łukasz Szewczyk, który jest opiekunem kręgu przy parafii pw. Matki Bożej Saletyńskiej. Nawiązując do słów Ewangelii św. Marka „Jeśli ktoś chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie swój krzyż i niech Mnie naśladuje”, doskonale przybliżył nam konieczność ciągłego rozwoju w duchowości i podążaniu drogą Mistrza – Jezusa Chrystusa, ale pierwszy krok, który musimy wykonać to podjęcie decyzji, czy my naprawdę chcemy iść tą drogą?.

Następnie udaliśmy się na Eucharystię, której przewodniczył ks. Wojciech Pelczar – opiekun kręgu przy parafii pw. Św. Jadwigi Królowej.

Po zakończeniu Mszy Świętej był czas na podzielenie się doświadczeniami rekolekcji wakacyjnych. Ze świadectw rodzin, które wzięły w nich udział, można było wywnioskować jak ważną częścią naszej formacji są właśnie rekolekcje. Jak są one potrzebne, ile dają radości i siły do dalszej pracy, jeśli tylko otworzymy się na światło Ducha Świętego i na treści w nich przekazywane. Ale i tu nie brak jest trudności, niemal w każdym świadectwie pojawiał się ten wątek. Wystarczy jednak zaufać Panu Bogu, podjąć decyzję o wyjeździe, a On tak poukłada sprawy codzienne, że wyjazd stanie się możliwy.

Po wysłuchaniu świadectw przeszliśmy na plac parafialny, aby przy ognisku, smacznym co nieco i muzyce cieszyć się swoją obecnością. Był to czas na dalsze dzielenie się doświadczeniami rekolekcji, radościami i troskami codziennego życia.

Joanna i Piotr Budzeń.

 

galeria

Tags: No tags

Comments are closed.