Ewangelizacja Kościół żywy Uherce 10 -12 .11. 2023

Ewangelizacja = Kościół żywy

Uherce  10 -12 .11. 2023

 

 

Święty czas rekolekcji za nam . Bóg działał  z mocą .  Czuliśmy i czujemy zdroje łask.  Oto co napisali  uczestnicy rekolekcji .

 

Janek i Ewa 

W dniach 10 – 12 listopada 2023 roku w Domu Rekolekcyjnym w Uhercach Mineralnych odbyły się rekolekcje ewangelizacyjne pod hasłem „Kościół żywy w świetle kerygmatu”.

W rekolekcjach uczestniczyło 17 małżeństw  i  9   dzieci, którymi opiekowali się Basia i Henio jako diakonia wychowawcza. Trzeba przyznać, że chociaż znaleźli się w tej roli pierwszy raz, to wywiązali się z niej znakomicie. Dzieci zaprezentowały piękny i wzruszający montaż słowno muzyczny z okazji Święta Odzyskania Niepodległości włączając wszystkich uczestników do śpiewu pieśni patriotycznych. Został zorganizowany również dla nich  turniej szachowy , w którym zwycięscy  zostali nagrodzeni dyplomami.

Nad duchowością uczestników rekolekcji czuwał ksiądz moderator Paweł Kata, który ubogacał wszystkich zapadającymi głęboko w serce  konferencjami, sprawowaną ofiarą eucharystyczną i bogatymi w treści nabożeństwami .

Diakonię  Tworzyły również 2 pary małżeńskie z Łodzi: Karolina i Darek -para animatorska  podejmująca tematy rekolekcji i oraz i Ania i Mariusz jako diakonia muzyczna. Bardzo ubogacili nas swoją wiedzą, podzielili się swoimi doświadczeniami życiowymi i przekazali dużo ciepła, radości i pokoju.

Nie możemy pominąć charyzmatycznej pary małżeńskiej Wiesi i Mirka, którzy czuwali nad całością rekolekcji. Troszczyli się, aby było nam ciepło, abyśmy mieli co jeść i pić i aby wszystko przebiegało zgodnie z dokładnie zaplanowanym czasem  i, aby wszyscy uczestnicy czuli się tam jak w najlepszej, kochającej rodzinie. Do tej atmosfery dołożyła swój wkład pani Krysia, która przygotowywała pyszne,  pachnące posiłki,  rozpieszczając nas sałatkami, surówkami, rosołkami i innymi pysznościami.

Jednym z namacalnych owoców rekolekcji jest deklaracja do włączenie się do gałęzi rodzinnej Ruchu Światło Życie. trzech par małżeńskich z poza Domowego Kościoła .

 

Jesteśmy Panu Bogu bardzo wdzięczni za wszystkie osoby które stanęły na naszej  drodze i dane nam było ich poznać, a za wszystkie otrzymane łaski nie jesteśmy w stanie wyrazić wdzięczności żadnymi słowami.

Chwała Panu
Janek i Ewa

 

 

Magdalena i Grzegorz


Dziękujemy Ci Boże za ten święty czas rekolekcji, za świadectwa życia małżeństw, z którymi dałeś nam wspólnie przeżywać te rekolekcje.

Był to błogosławiony czas budowania relacji z Bogiem i małżonkiem. Czas, który przypomniał, że Pan Jezus ciągle upomina się o naszą miłość. Miłość, której istotą jest ufność i przekonanie o byciu umiłowanym dzieckiem Boga, którego od Jego miłości nic i nikt nie jest w stanie odłączyć.

Osobistym momentem i niezwykle wzruszającym dla nas małżonków był czas dialogu małżeńskiego- przeżytego w duchu delikatności i wzajemnej troski o nasze czyste serca.

Błogosław Boże wszystkim, którzy się troszczą o ośrodek rekolekcyjny w Uhercach Mineralnych, do którego chce się jak najszybciej wrócić. 

Magdalena i Grzegorz Jargiło

 

 

Wiesia i Mirek

Namacalnym dowodem wspólnoty jest wydarzenie po rekolekcjach . To już kolejny owoc.  Otóż  zaraz po rekolekcjach otrzymaliśmy od Beni i Mirka  uczestników rekolekcji prośbę o modlitwę  za Synową Patrycję .  We wczesnym połogu pojawiły się  trudności zagrażające życiu . Trafiła do szpitala . Stan dosyć ciężki . Pierwsza myśl .  Modlitwa wspólnoty.  Wszyscy otrzymali wiadomość  z zaproszeniem do modlitwy. Wszyscy odpowiedzieli. szturm modlitewny  w jedności z diakonią modlitwy   zaowocował  cudem  uzdrawiania . Stan zagrożenia życia minął .  Patrycja wraca do zdrowia  ,  mąż Patrycji  już ze spokojem może w domu opiekować się trójką dzieciaczków . Jest super dzielnym TATUSIEM .


Wiesia i Mirek

 

Tags: No tags

Comments are closed.