IMG-20230211-WA0032

ORAR I stopnia w Sandomierzu

W dniach od 1 do 5 lutego 2023 r. w Diecezjalnym Centrum Kultury, Edukacji i Formacji Chrześcijańskiej „QUO VADIS” w Sandomierzu odbyła się Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin I stopnia. W rekolekcjach uczestniczyło 16 małżeństw i 24 dzieci z diecezji krakowskiej, wrocławskiej, bielsko-żywieckiej, katowickiej, warszawsko-praskiej, poznańskiej, lubelskiej, łomżyńskiej i sandomierskiej.

Celem Oazy Rekolekcyjnej Animatorów Rodzin I stopnia jest pogłębienie zrozumienia istoty, celu, metody, zadań i duchowości Domowego Kościoła- gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie. Każdy dzień koncentrował się wokół jednego hasła formacyjnego przenikającego wszystkie punkty programowe danego dnia. Hasła te to: Światło-Życie, Nowy Człowiek, Nowa Wspólnota i Nowa Kultura. Hasła te, jednocześnie są podstawą formacji w Ruchu Światło-Życie.

Wolny czas przeznaczony dla rodziny, to czas na spacer po prastarym Sandomierzu oraz zwiedzanie izb pamięci poświęconych Błogosławionemu Męczennikowi ks. Antoniemu Rewerze i Słudze Bożemu Wincentowi Granatowi.

Ważnym elementem rekolekcji było świadectwo Stasi i Ryśka Szymoników, którzy podczas wieczoru pogodnego opowiedzieli o swoich rekolekcjach u boku Ojca Blachnickiego. Stasia i Rysiek przekazali wszystkim uczestnikom słowa od Ojca Blachnickiego, które otrzymali od niego przed swoim ślubem: „Na fundamencie Bożego Słowa budujcie swój dom”. Będąc w Ruchu Światło-Życie doszli do wniosku, że słowa te za ich pośrednictwem Ojciec przekazał wszystkim członkom Ruchu.

Za ten piękny czas – Chwała Panu!

Za wszystkich Uczestników i Posługujących – Bogu niech będą dzięki!

Tags: No tags

Comments are closed.