Słowo Pary Krajowej Domowego Kościoła

Wsłuchując się w teksty liturgiczne okresu od niedzieli Chrztu Pana i następującego po tej niedzieli czasu zwykłego, ciągle napotykamy motyw Chrystusa Sługi jako motyw przewodni tego okresu liturgicznego. Widocznie zależy na tym Kościołowi, który przez liturgię wychowuje swoich wiernych, aby obraz Chrystusa Sługi bardzo głęboko zapadł w pamięć, w świadomość członków Kościoła, żeby właśnie ten obraz stał się obrazem przewodnim całego życia chrześcijańskiego.

(ks. Franciszek Blachnicki)

 

 

Droga Wspólnoto Domowego Kościoła!
Drodzy Kapłani-Moderatorzy!

W Niedzielę Chrztu Pańskiego, zwaną w Ruchu Światło-Życie Niedzielą Chrystusa Sługi zostaliśmy wybrani do pełnienia posługi pary krajowej Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie.
Dziękujemy Bogu za 30 lat trwania w charyzmacie światło-życie, za przeżywanie od dnia ślubu naszego małżeństwa na drodze Domowego Kościoła (powoli w tym dobiegamy do 20). To właśnie Ruch Światło-Życie kształtował i kształtuje nasze decyzje i wybory oraz daje radość ze służenia innym.
Dziękujemy wszystkim za modlitwę w intencji wyborów pary krajowej oraz za wszelkie przejawy życzliwości, jakich doświadczyliśmy w pierwszych dniach naszej posługi.
Prosimy o duchowe wsparcie, aby nasze życie było na wzór obrazu Chrystusa Sługi. Ufamy, za Założycielem Ruchu, że „Bóg nie żąda od nas niczego więcej, jak spełnienia zadania bieżącego, jak wytrwania w obowiązku chwili obecnej. A na tę chwilę obecną zawsze daje wystarczającą łaskę”.

 

Z pamięcią modlitewną,
Katarzyna i Paweł Maciejewscy
para krajowa Domowego Kościoła,
gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie

Tags: No tags

Comments are closed.