Wielkopostne dni wspólnoty 2023

 

Za nami wielkopostne Dni Wspólnoty. Wpisują się one w okres przygotowania do najważniejszych świąt roku, do misterium wydarzeń paschalnych. Na zewnątrz już nie zima, jeszcze nie wiosna. W sercach jeszcze więcej zadumy i refleksji niż radości. Nieodmiennie trwamy w pragnieniu bycia w jeszcze większej przyjaźni z Bogiem. Wiemy, że im bliżej chcemy być Chrystusa, tym bliżej powinniśmy być człowieka. Dzień Wspólnoty to doskonała okazja by zbliżyć się do współbraci ze wspólnoty, a całą wspólnotą zbliżyć się do wiernych w Kościele, zwłaszcza tych, którzy jeszcze szukają swojej drogi. Mieliśmy znowu niepowtarzalną okazję być bliżej siebie. Uczyć się od Zbawiciela bycia naprawdę blisko tak by patrząc widzieć, słuchając słyszeć będąc – autentycznie i w pełni być.

Ta jedność w czasie gdy bezpretensjonalnie, by nie rzec bezczelnie poważa się autorytety najważniejszych dla nas osób, gdzie usiłuje się kwestionować zasługi i świętość Jana Pawła II czy kardynała Adama Sapiechy – jest wyrazem wierności trwania przy wartościach, które właśnie oni nam przekazali i w nas zaszczepili. W tej perspektywie widoczne znaki wspólnotowego trwania nabierają zupełnie nowego znaczenia.

Ostatecznie to Chrystus jest „Redemptor hominis” – odkupicielem człowieka. Przez Niego nieustannie spływają na nas łaski w tym najistotniejsza – obecności w ciele i krwi oraz miłosierdzia. Relacja z Jezusem jest życiem przy źródle „wody żywej”. Miejmy tego świadomość. Starajmy się wciąż na nowo w Chrystusie odnajdywać siebie – dając siebie.

 

OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI

 

REJON STALOWA WOLA I i II

 

Tags: No tags

Comments are closed.