IMG_20230226_110100-2

Kongregacja Odpowiedzialnych

Kościół żywy realizuje się w nas, pośród nas i przez nas- słowa Moderatora krajowego Domowego Kościoła ks. Damiana Kwiatkowskiego stały się dla nas – Rodzin Domowego Kościoła zadaniem nie tylko na nowy rok formacyjny, ale stały się zadaniem na całe nasze życie.

Jak powiedział ks. Moderator to właśnie rodzina ma siłę, by zmieniać świat. Rodzina nie jest tylko komórką społeczną, jest żywym Kościołem, dlatego rodzina musi owocować na zewnątrz i mieć wpływ na budowanie kultury chrześcijańskiej. O. Bartłomiej Parys SVD w swojej konferencji, zwrócił naszą uwagę na zadanie jakie stoi przed każdym z nas:

Mamy stać się żywym Kościołem- to nasze największe zadanie, a pomocą dla nas w tym zadaniu z całą pewnością będzie uczestnictwo w Zgromadzeniu Eucharystycznym, życie Słowem Bożym i wyjazd do Oazy, by tam bezinteresownie oddawać siebie, poprzez służbę dla innych czyli diakonia na rzecz żywego Kościoła.

O. Bartłomiej powiedział także:

Kościół o tyle będzie żywy, o ile my będziemy Kościołem żywym! O tyle Kościół będzie wzrastał, o ile my będziemy się umniejszać.

I jeszcze jedna nauka od o. Bartłomieja Parysa:

To nie reformy zmieniają Kościół, ale święci.

Zatem zadajmy sobie takie pytanie, jakie skierował do uczestników Kongregacji Odpowiedzialnych Bb Adrian Put:

Czy pragnę służyć w Kościele? Czy pragnę budować wspólnoty żywego Kościoła?

I pamiętajcie, że:

Kościoła nie można zrozumieć bez Maryi. Kto idzie do Boga staje się bliski ludziom. U nikogo nie widać tego lepiej niż u Maryi

– powiedział ks. prof. Janusz Lekan.

Na zakończenie, Moderator krajowy Ruchu Światło-Życie ks. Marek Sędek skierował do nas takie słowa:

Jako Ruch musimy mieć świadomość, że nasza formacja musi być permanentna. Jubileusz 50-lecia Domowego Kościoła motywuje każdy krąg do dokonania rachunku sumienia i wystawienia sobie oceny. Niech więc Rok Jubileuszowy będzie dla nas także, krytycznym spojrzeniem w przeszłość i wyciągnięciem wniosków

– takie zadanie dla nas Kochani… Za ten piękny czas Kongregacji Odpowiedzialnych u tronu naszej Jasnogórskiej Pani, za piękne spotkania i wspólną modlitwę – Bogu niech będą dzięki!

Lucyna i Józef Klocek

Tags: No tags

Comments are closed.