0002

25 LAT OŚRODKA REKOLEKCYJNEGO W UHERCACH MINERALNYCH – Dzień dziękczynienia.

DZIEŃ DZIĘKCZYNIENIA za 25 lat istnienia Domu Rekolekcyjnego w Uhercach Mineralnych.

W sobotę 18 września wiele rodzin z naszej Diecezji uczestniczyło w dziękczynieniu za 25 lat istnienia Domu Rekolekcyjnego w Uhercach Mineralnych. Już w piątek wieczorem pierwsze rodziny pojawiły się w naszym ośrodku, by wspólnymi siłami przygotować się na świętowanie razem z kapłanami i rodzinami, które przyjechały  w sobotę. Tak więc przystrojono kaplicę w świeże kwiaty, na korytarzu pojawiła się okolicznościowa dekoracja a na zewnątrz powiewały flagi; NARODOWA I DOMOWEGO KOŚCIOŁA. Przygotowania w kuchni były przedostatnim punktem piątkowego wieczoru, którego uwieńczeniem była wspólna Kompleta.

W sobotę od wczesnych godzin porannych przybywały kolejne rodziny, których przywilejem stał się Namiot Spotkania przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

Centralnym punktem obchodów była Eucharystia, która zgromadziła uczestników w parafialnym kościele w Uhercach. Przed Mszą Świętą rodziny wraz z kapłanami trwały w dziękczynieniu modląc się różańcem według rozważań Ojca Blachnickiego.

POKORNA MIŁOŚĆ, PRAWDA I KRZYŻ PROWADZĄ DO WYZWOLENIA I ZBAWIENIA- słowa Moderatora DK ks. Dominika Żelazko wygłoszone w czasie homilii stały się dla wszystkich uczestniczących, drogowskazem na najbliższy czas pracy formacyjnej.

Po Mszy św. Ksiądz Dominik Żelazko dokonał poświęcenia budynku- było to symboliczne zakończenie remontu ośrodka.

Nie mogło obyć się bez wspólnej agapy, dlatego po części modlitewnej wszyscy zasiedli do pysznego obiadu oraz przepysznych ciast, które przyjechały razem z uczestnikami jubileuszowych obchodów.

Świętowanie trwało do późnych godzin wieczornych.

Chwała Panu za Jego wielkie dzieła jakie czynił i czyni w sercach tak wielu!

Chwała Panu za wszystkich Kapłanów i Pary Posługujące przez te 25 lat istnienia Domu Rekolekcyjnego!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:)

18.09.2021 r.  Uherce Mineralne

L&J Klocek

galeria zdjęć

Tags: No tags

Comments are closed.