119559855_1477357969124934_6244730760407728987_o

25 lat Ośrodka w Uhercach Mineralnych – relacja z obchodów jubileuszu.

.,Dojrzałość w Chrystusie 

 

(fot. ikona Świętej Rodziny z prezbiterium kaplicy ośrodka)

 

Hasło roku formacyjnego 2020 /21 przewodniczyło spotkaniu rodzin Domowego Kościoła w Naszym Domu w Uhercach . W piękną jesienna sobotę 3.10.20120 około 50 rodzin przyjechało do Uherzec aby dziękować Bogu za Charyzmat Ruchu , za Dar Ośrodka za Dar Wspólnoty.

Widać było przy powitaniu jak ważna jest dla nas wspólnota Rodzin które dążą w tym samym kierunku. Mają jasno określony cel – Niebo. Wiele było pytań , dużo radości i wymiany doświadczeń związanych z pracą kręgów.

Zaplanowany czas adoracji , różańca i Mszy świętej to czas pytań skierowanych do samego Jezusa i Niepokalanej : Co to znaczy Dojrzałość w Chrystusie? Jak przeżywać tę Prawdę aby zapadła w naszych sercach i powodowała nawracanie się. Wiele podpowiedzi otrzymaliśmy w czasie kazania. Ks. Grzegorz Rożek – kapłan mocno związany z Domowym Kościołem z Ośrodkiem w Uhercach wskazał na to, że Dojrzałość w Chrystusie to Droga na której dokonuje się nasz proces nawracania. Dokonuje się on dzięki łasce Bożej i naszej wolności osobistej. Mówił: Nic nie muszę. Niewolnik nie może być dojrzały w Chrystusie. Jeżeli podejmuję modlitwę osobistą , małżeńską , dialog to dlatego ze chcę, bo to przemienia nasze życie , moje życie. Mocną stroną tego słowa były świadectwa i księdza osobiste i rodzin które przeżywały rekolekcje w Uhercach wówczas gdy moderatorem był właśnie ks. Grzegorz.  

Mocno wybrzmiewał element dziękczynienia Bogu za dar ośrodka . To już 25 lat minęło od czasu kiedy pierwsze kroki postawiliśmy przy baraczku , biurowcu – szarym i brudnym. Ówczesny moderator diecezjalny Ks. Stanisław Bar i Dyrektor Caritasu Ks.  Marian Kondysar – kapłani wielkiego serca byli bardzo blisko nas. Byli z nami . Po przyjacielsku pokornie wskazywali nam drogi rozwoju tego dzieła na miarę tamtych możliwości . Służyli radą i wsparciem finansowym. Ich kapłańska posługa motywowała ludzi do pracy. Specjaliści remontowi mnożyli pomysły. Serca nasze się radowały. Dzisiaj po 25 latach ośrodek jest coraz piękniejszy . Począwszy od kaplicy po przez pokoje i korytarze oraz kuchnię wszystko stare staje się nowe. Tego nie da się opowiedzieć słowami . To trzeba zobaczyć . Jesień póki co piękna . Można całym kręgiem wybrać się chociażby na jeden dzień. 

Wyzwanie stawiają teraz przed nami łazienki. Ufamy , że do wakacji prace będą zakończone . Wielu szaleńców dla królestwa Bożego już myśli jak temu podołać . A może i TY poczujesz pragnienie aby przygotować miejsce dla Jezusa w rekolekcyjnych wydarzeniach . Nie mów NIE, Dojrzały Chrześcijanin to człowiek czynu który rodzi się z osobistej relacji z Jezusem.

Para Diecezjalna Beatka i Andrzej oraz   Moderator diecezjalny Ks. Dominik  zainicjowali w nas postawę Uwielbiania Boga  w dziele ośrodka,  w tym co się dokonało , dokonuje i będzie się dokonywać. Ważne dla  rozwoju ośrodka jest Stowarzyszenie Przyjaciół Domowego Kościoła . Prace tego Stowarzyszenia mocno wpisują się w dziękczynienie Bogu.

Nie zabrakło czasu na rozmowy o historii ośrodka . Marysia i Stasiu Żyłowie przygotowali na tę okoliczność mały albumik ze zdjęciami . O godzinie 15.00  koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczął się krąg diecezjalny. Tu pewnie zapadło wiele ciekawych decyzji. Czekamy na spotkania rejonowe i spotkania kręgu.

Wieczór dla tych co pozostali na noclegu był pogodnym wieczorem przy ognisku i śpiewie. Nie brakował wspaniałej kiełbaski.

Sługo Boży Ks. Franciszku wstawiaj się za nami i wypraszaj łaskę Dojrzałości w Chrystusie.

Wiesia i Mirek Bąkowie

 

Tags: No tags

Comments are closed.