pentecost-3409249_640

Zaproszenie do Nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego

Drodzy Przyjaciele Domowego Kościoła
Diecezji Sandomierskiej

Już za kilka dni będziemy przeżywali Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wraz z Apostołami będziemy wpatrywali się w Niebo gdzie przebywa Chrystus. Przez kolejne dni obecnego tygodnia kiedy czytamy i zanurzamy się w Ewangelii z dnia która jest naszym darem i pokarmem duchowym, słyszymy zapowiedzi i obietnice Zesłania Ducha Świętego. Dobrze wiemy ze zostaliśmy umocnieni darami Ducha Świętego w momencie naszego Chrztu Świętego i Bierzmowania.

Jednak wydarzenia tego wyjątkowego czasu epidemii i kwarantanny wymagają nowego otwarcia się na Dary Ducha Świętego, ponieważ niektórzy z naszych sióstr i braci przebywają zamknięci jak Apostołowie w wieczerniku. Oni potrzebują naszego wsparcia, naszego świadectwa. Ewangelii głoszonej przez nas słowem, czynem i życiem.

Mamy nadzieję, że przeczytaliście i przyjęliście już List Kręgu Centralnego który jest dla Nas wszystkim ogromnym wsparciem i pomocą w tym trudnym czasie. Po raz kolejny jesteśmy wezwani jako wspólnota do budowania wspólnoty kościoła domowego w naszych rodzinach. Nie jest łatwą dla nikogo decyzja o odwołaniu tegorocznych rekolekcji wakacyjnych, szczególnie dla małżeństw które chciały po raz pierwszy uczestniczyć w rekolekcjach I stopnia. Mocno wierzymy i ufamy że już za kilkanaście tygodniu spotkamy się na wspólnie przeżywanych rekolekcjach weekendowych.

Jako wyzwanie i piękną propozycje przyjmujemy propozycje „Rekolekcji Domowych”, które w zasadzie już trwają od początku Wielkiego Postu, jednak spróbujmy aby w każdej rodzinie Domowego Kościoła nie zabrakło solidnej realizacji naszych zobowiązań, dzielenia się Ewangelią, czy rodzinnej „wyprawy otwartych oczu”.

Zachęcamy aby w miarę możliwości także odbywały się spotkania poszczególnych kręgów w formie wirtualnej. Niech to spotkanie będzie okazją do wzajemnego dzielenia się owocami naszej codziennej pracy duchowej.

Jako Para Diecezjalna wraz z moderatorem pragniemy zaprosić Was do uroczystego przeżywania nowenny przez Zesłaniem Ducha Świętego. Zachęcamy do codziennego trwania na modlitwie nowenny, w kościele, poprzez transmisje czy indywidualną modlitwę w gronie rodzinnym czy małżeństwie. Przekazujemy również tekst nowenny na każdy dzień.

Z pamięcią modlitewną o każdym małżeństwie i rodzinie.

Moderator Diecezjalny DK Para Diecezjalna DK
Ks. Dominik Żelazko Beata i Andrzej Werescy

PROPONOWANE TEKSTY MODLITWY DO POBRANIA

Tags: No tags

Comments are closed.